Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaký zdroj?

Zdravím, budu kupovat tuhle grafiku https://www.alza.cz/asus-dual-geforce-rtx-3060-ti-v2-o8g-d6836299.htm ale zarazila mě jedna věc, doporučený výkon zdroje 750W. Není to nějak moc? Teď mám v PC 450W zdroj s 1060 takže jsem si říkal, jo, nová grafika bude žrát o něco víc ale tohle jsem nečekal. Chtěl bych teda požádat o nějaké doporučení, vím že se na zdroji nemá šetřit ale pokud možno, tak poprosím o něco co mě nezrujnuje a neodpálí komponenty.

Edit: CPU 10400f

Zrovna vcera jsem tady daval dokupy novy stroj s R7 3800X a RTX3600, meril jsme si i spotrebu, a v maximu - synteticka zatez s 100% vytizenim CPU i GPU to sezralo cca. 320 az 340W. Takze slusny 450W zdroj by to mel utahnout, pro sichr dejme tomu aspon 550W. Doporucovat 750W je imho fakt zbytecny overkill - ja tam dal s dle mne az zbytecnou rezervou 650W Seasonic Focus Gold, ciste jen pro klid v dusi a moznost nejakeho upgrade v budoucnu.

- zalezi taky dost na zbytku, jaky procesor tam mate.