Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samsung blu ray nejde spustiť na TV?

Zdravím vas mame jeden problém chcem nastaviť Blu ray od Samsungu na tv ht h4500r skúšal som to prepnúť do HDMI 2 kábla ale nejde nič. Kábel HDMI je prípojeny je to soundbar cca 4 reproduktory. A chcel by som to nastaviť len to nejak nefunguje na HDMI 1 je napojený satelitný prijímač. Mame aj optický audio kábel. Ale nereaguje menu. Mate podobný Blu ray? Za odpoveď vopred ďakujem s pozdravom Sider123.Zo začiatku to fungovalo len neviem čo sa stalo, DVD sa da prehrať.

Číst aj čítať umím, ale jsem z toho zmatený jako pes Goro před Tokiem.
Zkusím to pomalu rozplétat, pro jistotu všechny vývody očísluji, abys měl usnadněnou práci s odpovídáním:
1. Máš televizi ht h4500r (dle Googlu jde o značku Samsung)
2. K té TV máš do konektoru označeného "HDMI1" připojený satelitní přijímač
3. K té TV máš dále připojený "soundbar s cca 4 reproduktory" (to jako je soundbar + cca 4 další bedny? Nebo co jsi tím mínil?) Ptám se - jaký soundbar, jak je připojený, jaké má možnosti připojení?
4. K té TV se pokoušíš připojit jakýsi BluRay (přehrávač?) a to konkrétně do konektoru, označeného v TV jako "HDMI2"

A teď se začínám pohybovat na tenkém ledě:
5. Chceš, aby při přehrávání BluRay viděls obraz v TV (vidíš ho?) a zvuk šel z toho soundbaru (nyní nejde)?
6. Tvrdíš, že to ze začátku takhle (= jak je popsáno v bodu 5? Nebo nějak jinak?) fungovalo a od jisté doby to fungovat přestalo? Nejlepší by bylo, kdyby sis vzpomněl, co jsi prováděl (ty nebo někdo jiný), než to fungovat přestalo.

Pomíjím zmatky typu "Mame aj optický audio kábel" (kde? Ve skříni? Nebo zapojený? A jak?) případně "Ale nereaguje menu" (opět - kde? V přehrávači BluRay? v Televizoru? Nebo někde jinde?), k těm se (snad) dostaneme později...

Ahoj tak televízia je Panasonic a to Blu Ray je HT H 4500r ano pochopil si to dobre chcem dostať zvuk z blu ray priamo do reproduktorov. Len sa neviem dostať do menu netreba spraviť aktualizáciu toho firmawe? Cez net? Tak mam 4 reproduktory k tomu blu ray. Menu nereaguje samozrejme v blu ray. Tak optický audio kábel je napojeny z Blu ray do TV.
Tak ja ho v TV nevidím a nejde ani zvuk ale ked dam nejaké CD s pesničkami tak dvd funguje ako radio len to nie je vidieť na tv.

Optický kabel u TV i u Blu-ray bývá jako výstup (taky krásně červeně svítí), takže jejich propojením posíláš do kabelu světlo z obou stran, ale nikdo se na něj nedívá. Optický vstup mohou mít třeba ty reproduktory (u dražších to bývá časté). Nebo zvuková karta v PC, ale ani tam to není nijak běžné (mívaly to třeba sound blastery v cenové kategorii kolem 2 tisíc).