Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zmenšení disku D a zvětšení disku C

Zdravím,

při prvotní instalaci notebooku jsem si špatně "rozdělil" velikosti disků zřejmě a teď bych rád zvětšil C na úkor D, které používám jako "zálohu".

Velikost jsem D-čku vzal a když kliku pravým na C-čko, nejde mi rozšířit. Asi proto, že jsou rozdělené jako Disk 0 a Disk 1. Dá se tohle nějak obejít? Případně udělat i za cenu zformátování Dčka kompletně? Nechci reinstallovat Windows a všechno "dělat" znovu.

Díky za pomoc!

Jak už napsal předřečník - máš dva fyzické disky, volné místo mezi nimi nelze "přelejvat".

Jediné řešení je koupě většího disku pro systém, tedy C:\. Ale mám pro tebe dobrou zprávu: nemusíš nic znovu instalovat, disk stačí naklonovat. Např. programem Macrium Reflect.

Já se toho trošku bál... a koukám, že to je pravda.

Nechápu, proč C, který člověk používá denně, mám tak malý a disk, který mám na "zálohu" mám obrovský.

Kdybych reinstalloval počítač, dá se zvolit Disk 0 (kde je teď D-čko) jako nové C-čko a disk pro provoz? Nebo to je nereálné a jediné řešení je prostě kompletně nový disk?

Díky za objasnění, používám teď prmárně služební notebook, protože na tomhle mi nevydrží baterie už ani hodinu bez nabíječky a jsem nějak už přes rok líný si jí dojít nechat vyměnit, tudíž jsem trochu zapomněl, co vše tu mám a jak nastavené. Hlavně, že mě stál takovou dardu a řešil jsem to půl roku, než jsem vybral ten dokonalý - teď o něm nevím nic :-D

Nejspíš máš na C: spoustu věcí, co tam být nemusí - filmy, videa, fotky, hry, neodstraněné nepotřebné kontrolní body, atd. Smaž to, a pokud bez toho nemůžeš být, přenes to na D: Obvykle systém zabere do 40 GB, ne 110 jako tobě.