Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nevidím m.2 ve windows

Ahoj,
mám nový DRUHÝ m.2 disk WD Blue 3D NAND SSD (PCIe). Po přidání do desky MSI MPG Z490 GAMING PLUS je tento disk vidět v biosu - všechny připojené disky jsou vidět v biosu. Jakmile se PC přepne do windows, tak se disk neukáže.
Co jsem zkoušel:
1. Správce disků - nic
2. Příkaz diskpart - nic
3. Hrál jsem si se zapojením disků dle mapky základní desky a taky nic nepomohlo.
Celkem mám zapojené a funkční 4 disky: 1x m.2 (SATA); 2x SSD v SATA 3 a 4; 1x SSD v SATA 1. To je přesně dle mapky desky pro zapojení disků v případě, že další disk má být m.2 PCIe, což splňuji a tím, že disky vidím v biosu myslím, že je vše ok.

Nenapadá vás prosím něco, co jsem ještě nezkusil?

Řešení:

vyskusaj update biosu, ak nemas najnovsi, a presne ako radia, postupne odpajaj disky, nechaj len systemovy a ten novy.

Pomohlo to! Moc děkuji za radu. Už jsem, byl zoufalý.

Děkuji Vám všem za rady! Problém vyřešil update biosu

Zkoušel jsi to bez všech těch sata ?

Nedá se spoléhat že sata označený nápisem na desce a v manuálu SATA2 (5,6) je ten samý port co odpojí BIOS když máš moc zařízení - bývá to přeházené.

6x SATA 6Gb/s ports 1
2x M.2 slots (Key M)
M2_1 supports up to PCIe 3.0 x4 and SATA 6Gb/s, 2242/ 2260/ 2280/ 22110 storage devices 1
M2_2 supports up to PCIe 3.0 x4 and SATA 6Gb/s, 2242/ 2260/ 2280 storage devices 2
Intel® Optane™ Memory Ready 3
Supports Intel® Smart Response Technology for Intel Core™ processors
SATA2 will be unavailable when installing M.2 SATA SSD in the M2_1 slot.SATA5 & SATA6 will be unavailable when installing M.2 SATA/PCIe SSD in the M2_2 slot.Before using Intel® Optane™ memory modules, please ensure that you have updated the drivers and BIOS to the latest version from MSI website.