Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook se restartujte už hodiny

Windows 10. Zdravím. Dotaz píši pro mého tátu, nejsem u daného počítače. Instaloval nějaké aktualizace, pak se počítač restartoval. Od té doby nic, píše restartování a nic se neděje. Zkusili i tvrdé vypnutí, po znovu zapnutí stále píše restartuji a “točí se ukazatel”. Nevíte co s tím? Děkuji. Jedna se o půl roční notebook.

Občas Win10 s aktualizáciami blbne, nechajte to cez noc bežať, ak ani ráno nič, tak bude potrebné zrejme reinstall. Takže odzálohovať, preformátovať disk, vytvoriť partície, a nainštalovať Win10 znova, alebo ešte lepšie prejsť na Linux.

Ak to má ssd, čakať viac ako 10 min. je zbytočné.
- Pripraviť si na USB inštalátor novej w10, načítať z neho zavádzač a cez príkazový riadok skontrolovať disk chkdsk c: /F
- ak nepomôže spraviť si na USB nejaký live systém napr. Sergei Strelec (v archíve je aj nástroj na výrobu USB kľúča) a ozálohovať dáta
- spraviť čistú inštaláciu systému.

nepíšeš čo je to za notebook, možno vie aj nejaké recovery ..