Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno VLC zamrzlý obraz

prosím o radu poslední dobou my zamrzá obraz ve VLC. reinstal nepomohl, nové a staré ovladače grafiky také ne. Sekne se obraz a zvuk jde dále. nepomůže ani restarz grafických ovladačů win + ctrl + shift +B. nekdy se obraz sekne a hned zase rozejde ale vetšinou se sekne a musim spravce a ukončit. mejde ani zmenšit okno. do nedávna to nedělalo. díky

Jestli to dělá i u záznamů souborů, u kterých to dříve fungovalo, tak je to pravděpodobně hardwarová chyba grafiky.

Něco podobného jsem viděl u grafické karty, kterou mi nepoctivý prodejce prodal na Aukru, jako funkční.
Tam to ale bylo jasnější v tom, že obraz celý zezelenal a rozpixeloval se.
Pomohl až restart.

Ještě to teoreticky může dělat odcházející disk, ale to by se potíže objevovaly i při jiných aktivitách s diskem (nejen ve spojení VLC + video).

Prokázat je to možné tím, že by se grafika dala do jiného PC a otestovalo se, zda to dělá stejné potíže.

Není zač :-)

Chyba grafiky by se mohla vyloučit přepnutím na jiný vykreslovací mód. VLC jich má několik.

Ocházející nebo prostě jen pomalý disk (třeba vlivem přetížení) by se projevil tím, že by s obrazem po nějaké době vytuhnul i zvuk.

Popisované potíže jsem měl se staršími verzemi VLC a videem v h265 nebo některých dalších formátech. Obraz vytuhnul nebo se rozsypal a pak vytuhnul, zvuk šel normálně dál. VLC nereagoval na nic a musel se killnout správcem úloh (přímo ukončit proces, nestačilo ukončit program). Ale to je tak 5 let zpátky, kdy se s h265 teprve začínalo a moje VLC bylo tehdy dost staré (verze snad dokonce začínající nulou). Takže takovou příčinu bych skoro vyloučil.

Ještě jsem si vzpomněl, že se ty problémy týkaly hlavně videí 4k nebo 8k prostě větších než FHD. h265 dělalo také nějaké problémy, ale myslím že jen nějaké prapodivné vykreslování (zvuk šel dobře, obraz byl nesmyslný, ale VLC reagoval). No je to už dávno, tak si to nepamatuju tak přesně, spravila to tehdy nová verze VLC, která už asi taky bude pěkně stará, ale držím se zásady nešťourat do něčeho co funguje.

zdrojové soubory nevím. konfigurace zde nevím proč to neukazuje když mám v popisu.
Gigabyte A320M-H, AMD Ryzen 5 1600, 8GB DDR4 2400MHz HyperX, MSI GTX 650Ti OC
Windows 11
prohlížeč událostí bez závady.
Disky jsem testoval. ale dělá ti i u videí na různých discích. jědině že by to dělal systemový disk

Vubec to nemusi mit nic spolecneho s grafickou kartou. Provedl jsi aktualizaci i ovladace pro tvuj AUDIO chip ?
Jinak zkus nastavit/pozmenit vystup DX na OpenGL, a zmenu HW akceleraci (podivej se na nastaveni input/codecs):
"Nastroje" --> "Predvolby" --> zalozka "Vstup/kodeky". "HW akcelerované dekodovani" -> "Zakazat".

[94892-vlc-jpg]

tak ted jsem našel v protokolu co to je. nevíte to náhodou?

Chybný blok , typ 0
Název události: LiveKernelEvent
Reakce: Není k dispozici.
ID souboru CAB: 0

Podpis problému:
P1: 141
P2: ffffcc81998be460
P3: fffff8026f830188
P4: 0
P5: 580
P6: 10_0_22000
P7: 0_0
P8: 256_1
P9:
P10:

Připojené soubory:
\\?\C:\WINDOWS\LiveKernelReports\WATCHDOG\WATCHDOG-20220331-1412.dmp
\\?\C:\WINDOWS\SystemTemp\WER-22750421-0.sysdata.xml
\\?\C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\Temp\WER.fd3a4302-b93d-4ec0-afee-0cbd50bb9b0c.tmp.WERInternalMetadata.xml
\\?\C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\Temp\WER.179e4a7b-1b7f-4404-af1a-4d36542be546.tmp.xml
\\?\C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\Temp\WER.4358642c-575e-4183-ad88-f867522846c9.tmp.csv
\\?\C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\Temp\WER.e07dd946-2abe-4455-8d2d-c44783cfebbe.tmp.txt

Tyto soubory mohou být k dispozici zde:
\\?\C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\ReportArchive\Kernel_141_a7791652873a713016e6850fd8fe8c2d9da45ed_00000000_cab_67b44cbf-e728-4ff8-a817-274d29224493

Symbol analýzy:
Opětovné hledání řešení: 0
ID hlášení: 67b44cbf-e728-4ff8-a817-274d29224493
Stav hlášení: 2049
Zakódovaný interval:
GUID souboru CAB: 0

HW akceleraci jsem zakázal. tahle chyba se vypisuje stejně. ale obraz jen problikl a nekousnul se. Jestě jsem odinstaloval všechny programy co nejsou nutné. kompletně odebral ovladače hw a nahrál znovu. na GPU jsem nahrál nějaké starší na dobu kdy to fungovalo. Tak teď budu pozorovat. Pokud to bude dělat dále zkusím někde sehnat jinou grafiku a ozkoušet z jinou. Pak mně napadá ještě systemový HDD ale nechce se mi reinstalovat system to bude asi poslední varianta. Zátěžový test GPU a CPU nic neukázal. a test pamětí také ne.

poslední dobou mi zamrzá obraz ve VLC

Zátěžový test GPU a CPU nic neukázal

Jestli se to děje jenom ve VLC, tak bych s vyhozením karty asi počkal.
Ta nová karta je stejný typ jako ta původní?
Třeba ta tvoje původní jenom nezvládá HW akceleraci (v kombinaci s W11).