Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Otravné hovory ze zahraničí

Zdravím,určitě nejsem sám a už mě to nebaví..
Hovory ze zahraničí, zatím Sri Lanka, Francie, Německo.. už to trvá asi měsíc a půl.. Nikam jsem své číslo nedával, max že by ho někdo přeprodal. Nic méně, blokovat čísla samostatně po vyzvánění nemá efekt, pokaždé volají z jiného čísla.. Aplikace co jsem zkoušel na ios tak blokují max české čísla různých elektro šmejdů atp. Nemá někdo tip jak tyto hovory zablokovat obecně? Vodafone mi max nabízí zablokovat všechny hovory a k tomu se uchylovat nehodlám. ios nabízí blokaci neznámých hovorů, ale chudák pošťák/další služby, jejich čísla dopředu pro přidání vyjímky neznám. Kdyby měl někdo tip jak se tohohle obecně zbavit budu rád. Díky všem.

No to je právě ten problém, blokace přímo Vodafonu na stránkách nabízí blokaci odchozích hovorů mimo ČR, nabízí blokaci hovorů jako celku kdy neprojde nic. Tu funkci kterou já hledám nenabízí, proto hledám zde.
Edit přikládám foto kV1T

Já se obávám, že ta poslední položka na screenu funguje stylem pokud já jsem v roamingu nemohou se mi ostatní dovolat. Ten návod je fajn, ale bohužel v tomto případě mám iphone, ten disponuje blokací příchozích hovorů mimo kontakty, ale kurýr se třeba už nedovolá kvůli tomu nastavení. Operátorovi jsem psal, typická odpověď - budeme se vám věnovat během 1-6 dní.

A teď co na dovolené, až se vám bude chtít dovolat co já vím, třeba delegát.
1-6 dnů podle mě nenív tolik, ten týden to snad vydržíte. Teda pokud to nedopadne tak, že nepřijde odpověď ani za měsíc. Taky by se dalo navštívit nějakou pobočku operátora.

Mě teda zatím přišel jen jeden hovor z předvolby +491 (nedohledal jsem, co je to za zemi) a to vypadalo na nějaký omyl. Teda pokud to neni počátek nějakého nového obcházení platných předpisů. Zatím jsem to neřešil, hovorů z různých bohemia energy a jim podobných mám jen několik do roka a jestli to dobře chápu, už by neměly (od 1.3.) být takové hovory legálně možné. Taky mám v telefonu bohaté nastavení ohledně odchozích hovorů a sms, ale příchozí nic moc.