Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kyberstalking

Podozrenie na sledovanie mňa a mojej rodiny začalo to oficiálne 2 3 roky dozadu odkedy mame optický internet teraz je pomerne kľud aspoň mi už dotyčný nerobia zle ale viem ze špehovanie ďalej pokračuje... Pravidelne mi chodili nechranene maily z poisťovne banky atď.. Sms sociálne siete história prehliadania vo všetkých zariadeniach mázanie účtov zmeny hesiel sledovaníe alebo rušenie objednavok doslovne teror ktorý neprajem nikomu ... Posúvanie si mojich osobných údajov tretim osobam zosmiesnovanie ohováranie k všetkému mali a myslím si ze aj majú prístup... Znekvalitnilo mi to životný štandard a narušilo harmóniu v rodine potrebujem poradiť ako sa zbaviť týchto laskyplnych ľudí alebo ako si aspoň pravidelne kontrolovať kto kedy kde a ako sa pripojil.. Za ten čas som zistil určitú časť ľudí ktorá to má na svedomí je to zopár ľudí z môjho okolia a určite majú kontakt na technika u operátora cez ktorého máme optiku nejdem to zatiaľ trestno právne riešiť ale potrebujem poradiť ako sa chrániť..kedze pravdu nikto nepovie a ja zo seba verejného šaška neplánujem robiť donekonečna... Plánujem začať novú etapu zivota a určite nato potrebujem súkromie nepotrebujem k tomu ľudí ktorý do očí nepovedia ani slovo ale za chrbtom sa smejú a skrabu po bruchu jak sú uzastny keď citeľne znepríjemňujú ostatným ľuďom život .. Za rady vopred ďakujem a myšlienky typu preinstaluj router zmeň heslo všetko som už skúšal max par dni a všetko bolo prelomene... A ešte jedna otázka je možné aby cez smart TV ktorá je napojená na wifi mohli nezvany hostia počúvat rozhovori ktoré doma vedieme? Lebo youtube mi niekto pravidelne vypínal keď som počúval hudbu tak sa pýtam co všetko sa dá zistiť cez TV

loading...

Je uplne jedno, jaké připojení k internetu máš. Pokud máš nezabezpeceny vstup do vlastní sítě, je to stejné, jako by sis stěžoval, že ti do bytu chodí kde kdo, když necháváš otevřené vchodové dveře.

Tvůj grafomansky výtvor patří do jiné poradny. Pokud jsi měl podezření, měl jsi kontaktovat policii.
Pokud to svádíš na optický internet, změn poskytovatele.

Základní otázky nutné stručného zodpovězení.
1) Je schopnost prokázat svépomocí výše popisované dění?
2) Jakými způsoby bylo usilováno o zdokumentování popisovaného dění?
3) S kým, kde a kdy to bylo dosud řešeno a s jakým výsledkem?
4) Kolik užvatelů používá dané PC a k jakým účelům?
5) Mají ostatní uživatelé podobné problémy?
6) Kdo a jak dané PC servisuje?
7) O jaké PC se přesně jedná? Jaký je operační systém? Kdo ho instaloval?
atd.

Už jsem řešil ledacos. Asi tuším možné přičiny a je mi vcelku jasná diagnóza problému...

tim, ze je pred domaci sit zarazeny router (s natem), prakticky vyloucis moznost se k tobe zvenci dostat.
normalni routery taky mivaji default zakazanou vzdalenou spravu (z internetu). jak to ma tvuj kabelovy operator tezko rict.
pokud tomu nastaveni neveris, je mozne za jejich kram strcit vlastni router a pc a wifi pripojovat az do nej.
odposlech komunikace operatorem povazuju za vylouceny, protoze prakticky vsechny weby uz presly na sifrovane spojeni (https, vidis to v adresach).
taky dns servery nemusis pouzivat operatora, ale nejake jine public-dns (cloudfare 1.1.1.1, google 8.8.8.8). takze i kdybys operatora zajimal, nebude vedet ani kam chodis.

ad vypinani yt: proc neni odposlech mozny jsem uz psal. yt muze casem vypadat kvuli nacitani reklam / kvuli zastaravani yt aplikace v tupych smart tv, to ji postupne znefukcni / kvuli prednactenemu obsahu z cache.
do toho vyrobci v novych tv a tx-boxech zavedli povinne automaticke vypinani po par hodinach.

cely tvuj text vypada jako zacinajici schizofrenie. ta se asi lecit neda, jen tlumit leky. to ale nevyresis tady.

Nebyls to taky ty? :-)

Neustále již dva roky tady do mne kopou neznámí telepati proudem a snaží se mě paralyzovat či dohnat k infarktu (momentálně míří do srdeční krajiny). Olomouc v okruzích ulic Karafiátová 1, Komenského 9, Kosmonautů 29 a v obci Žerůvky u Olomouce. Dne 7. 1. 2003 mě v Olomouci u obchodního centra "Senimo" okradli! V pátek 10. 1. 2003 jsem na Karafiátově 1 v Olomouci omdlel! Vykradli mi 3x chatu, a postupně mi ji ničí v obci Huzová u Štemberka na Moravě. Mouši se na mě domluvily! Pokazily mi opět oba domovní zvonky. Dnes mi prokoply schránku. Ještě ten den zástřel na nohy + ukájení hlasů. Při sepisování zástřel na týl, do ledvin a do hlavy. Neustále mi cuká pravé oko v pravém koutku. Škodná mi kazí přístup na síť! Posmívají se mi, že jsem teplouš, homosexuál a nechtějí mi dát dívky o které stojím, ačkoli jsem heterosexuál! Některé servery mou zprávu mažou. 14. 3. 2004 mi pokazily emailovou poštu. Dne 15. 2. 2004 mi neznámí telepaté zlikvidovali vysavač! Kopou také do mého psa a do kočky, kterým se tvoří podkožní nádorky a bradavice! Dne 27. 6. 2004 mi otrávili pejska, který na hodinu zcela ochrnul! Pes se mi nakonec ztratil úplně! Dnes již vím, že mou setru srazily autem a mne srazily z kola hned 2x, o čemž jsem si myslel, že jde o náhodu. Prolévám se minerální vodou Magnesií, odvarem z meduňky, spím v alobalové krychli, pojídám hořčíkové tablety, ale to vše mou situaci pouze zmírňuje...

Myslim, ze si zrely na posedenie u psychologa, ale to si nechcel pocut, pretoze ty si predsa citis v pohode, ze?
K technickym otazkam.

e to zopár ľudí z môjho okolia a určite majú kontakt na technika u operátora cez ktorého máme optiku

Keby aj mali, tak drviva vacsina komunikacie na nete prbieha dnes sifrovane, takze technik u operatora nevidi ani to, co si pises na poradni, nieto este inde. Takze kontakt na technika si mozes skrtnut.

Za rady vopred ďakujem a myšlienky typu preinstaluj router zmeň heslo všetko som už skúšal max par dni a všetko bolo prelomene.

To su opat domnienky, pre ktore nemas samozrejme dokazy. Technicky je to totizto veeeelmi tazko preveditelne.

A ešte jedna otázka je možné aby cez smart TV ktorá je napojená na wifi mohli nezvany hostia počúvat rozhovori ktoré doma vedieme? Lebo youtube mi niekto pravidelne vypínal keď som počúval hudbu tak sa pýtam co všetko sa dá zistiť cez TV

Aj osoba s psychickym postihnutim by mohla citit rozdiel medzi mikrofonom a reproduktorom. Pocuvat rozhovor cez TV znamena, ze ta TV musi mat mikrofon. Ma tvoja Tv mic? Nie nema, naco by ho tam davali. Pocuvat rozhovor cez reproduktory, ktore TV ma samozrejme technicky mozne nie je.

Pocuvat rozhovor cez TV znamena, ze ta TV musi mat mikrofon. Ma tvoja Tv mic? Nie nema, naco by ho tam davali.

Některé TV umožňují ovládání hlasem a tím pádem ta TV má i mikrofon. Otázka tedy měla znít: má tvá televize hlasové ovládání?
Podobně i kamera, některé TV mají ovládání gesty, k tomu potřebují kameru. Má ta TV ovládání gesty?
Vše se tazatel dočte k návodu své tajné TV. Pokud neumí číst, pak ať někoho požádá, aby mu přečetl typ TV, kterou vlastní. Psát umí, jak je vidět z příspěvku.

Některé TV umožňují ovládání hlasem a tím pádem ta TV má i mikrofon.

Hlasem se snad ovládá přes chytrý ovladač, ne že se řve přímo na televizi. Alespoň u mé smart LG to tak je. A musí se přitom držet tlačítko mikrofonu na ovladači. Na záznam jsou cca 3 vteřiny, pak se mikrofon vypne.

Tak tyhle novinky neznám a naštěstí doma nemám ani nechci. Když se budu bavit a náhodou řeknu to klíčové slovo, tak se mi TV sama zapne nebo přepne? Něco jako tajné heslo v Sexmisi?:-D
Tak to jsi tazatele asi moc nepotěšil, teď se bude bát ještě víc.
My máme doma kromě TV na hlasové ovládání ještě Ťapku, tak snad nikam nic neodesílá.:-)

Až na tie hrúbky v mn.čísle a spol. pravopisných "ašíbok", si vybav svoju domácnosť kvalitným HW Firewall nastavený za optickým modemom v interaktívnom režime, ktorý odchytí každý jeden paket in/out, zachytí, prípadne automaticky odstrihne veškeré IP adresy neželaných serverov, pripojení bit po bite s oznámením podozrenia prieniku či automatickej blokácie v bubline na monitore. (Zyxel_Zywall)

Na PC mašinách sa to da riešiť SW Firewallom.

Než to s firewallmi zvládneš, ovládneš ich funkcie, sladko zostarneš, radostne budeš ako spokojný geront vnímať život v inom svetle.

Přimlouvám se, abysme se zdrželi vtípků. Tak jak je to v zadání jasně napsaté, tak to téměř jednoznačně naznačuje příčiny... mám v tom vcelku jasno. Mám takové zákazníky a umím jim pomáhat. Takže pánové, dokud se tazatel znovu a opakovaně nevyjídří, tak nemá smysl perlit vtípky a vtipnou diagnostikou. Buďme rádi, že takové "HW problémy" nemáme.

Mam tiez paranoidnych zakaznikov, napriklad na server, ktory im spravujem nemam pristup, takze mi ho vzdy musi natukat majitel heslo (ja sa musim obratit chrbtom), alebo na dialku to riesime tak, ze idem cez jeho pocitac, kde ma on prihlasi.
Pride mi to divne neverit vlasnemu adminovi (heslo mu odchytim kedy chcem, mozem si tam vytvorit dalsi ucet a pod), ale chapem to.
Su paranoidny a chcu mat vsetko pod kontrolou.
Ale to co predviedol hore vyssie tazatel je jednoznacne chore, takze pokial tu nechcem vazne filozofovat nad problemami dusevnych paranoi jedine co nam zostava je spravit si z toho trosku srandu, aby to nebolo takze vazne.

Právě proto jsem výše ohleduplně položil otázky. Pokud nepřijde od tazatele odpověď, tak nemám co a koho řešit. Nicméně tiše kývu... někdy je to fakt náročné. Jsem rád, že mi HW v mezích možností funguje dobře. Jinak bych musel vyhledat odbornou pomoc.

Troufám si tvrdit, že určení je mylné. Takto to vidí neznalí. Příčina je mnohem závažnější, až velmi vážná. Stále čekám, až se tu tazatel znovu ozve. Teprve po jeho dalším vyjádření napíšu více s ohledem k němu. Příčinu již někdo výše psal... V každém případě, je třeba odborné pomoci.

...mázanie účtov zmeny hesiel sledovaníe alebo rušenie objednavok...

Tak toto si clovek asi len tak nevymysli, ak mas zrusenu objednavku, tak je to pomerne "hmatatelny" dokaz, ze sa nieco deje.

Zacal by som preinstalovanim PC a ak to dotycny nezvladne sam, tak to dat spravit inemu technikovi ako naposledy. Idealne ak ma kazdy clen rodiny vlastny NTB/mobil chraneny heslom. Ak sa neda, tak nastavit ostatnym clenom rodiny obmedzene ucty + zabranit moznosti nabootovat PC z USB/CD.

Skor ako napadnutie routra mam podozrenie na zaskodnika v PC, ci uz priamo alebo cez nejaky vzdialeny pristup.
---

A este je moznost skusit pustat rozne navnady, vymyslene informacie a hladat, kde sa dana informacia objavi. V davnych dobach moj pribuzny v praci povedal po cvaknuti v telefone "Co!? Hori?" a zlozil. O par sekund vybehol na chodbu clovek s otazkou "Kde hori?" :)

Zkusím to vysvětlit na reálném příkladu ze života.
Servisuji PC pánovi, který má dlouhodobě podobné problémy.
Počátky spolupráce byly velmi náročné, s problémy dost podobnými těm popisovaným v zadání.
Tím, že jsem dost protřelý ze zdravotnictví, tak jsem na začátku pochopil kde je problém. Stál jsem před rozhodnutím odmítnout ho a nebo pokračovat, vytrpět a snažit se dále. Vydržel jsem to. Nastavil jsem dost tvrdá pravidla. Pomohl mu vytvořit návyky. On byl pod silným vlivem nemoci a přestože užíval léky potlačující bludy, tak zrušil několik PC. Poslední PC jsem mu předával se slovy, že je to důkladně zabezpečené. Ujistil jsem ho, že se nic nemůže stát. Od té doby mám klid a on také. Jen mu tam řádí celé roky Randall s Hopkirkem a přelévají mu různé obsahy lahviček v kuchyni a koupelně. Zakopaný pes může být ve schizofrenii. K němu jsem zaujal nekompromisně tvrdý postoj. Musím to zaklepat na dřevo, ale od posledního servisního zásahu to PC funguje 4 roky. K těmto lidem je nutné přistupovat velmi obezřetně. Můžou být i velmi nebezpeční, až smrtelně. Schizofrenie je nevyzpytatelná nemoc. Klidně to může být tak, že v první vteřině úsměv, ve druhé nůž v zádech...
Takže zde opravdu není prostor pro vtipnosti.