Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dostal jsem e-mail co nebyl pro mne.

Týpek si u mně objednával nějakou exkurzi odvolával se na naše dřívější jednání. Odepsal jsem mu, že exkurze nezajišťuji a že ten e-mail asi chtěl poslat někomu jinému, pak už se neozval.
Nevím, jestli tu odpověď dostal nebo mu třeba spadla do spamu a tam ji smazal.
Jakby se na to dívalo právo, kdyby mne chtěl popotahovat, že jsem mu ty exkurze nezajistil a on kvůli tomu utrpěl nějakou škodu?
:-(

loading...

Ak má mať mail právny dopad s postihom digitálnej správy, musí byť oboma stranami autorizovaný, tj. ošetrený ZEP. (záručný elektronický podpis).

Ale nezľahčuj vec, okrem škody veľkého rozsahu ty mohla hroziť ujma nepodmienečným odsúdením do III. NVS na výnimočný trest odňatia osobnej slobody, zhabaním majetkov, majetkov blízkym osobám v I., II. a III. rade, titulov, vojenských hodností, ošklbaním výložiek degradovaním k náprave, poslušnosti slušného, poctivého, prevychovávaného pracovitého občana.

Občas se stane. I když velmi zřídka. Většinou na to nereaguju. Pokud mi přijde druhý třetí mail, tak odesílateli odpovím, že má špatnou aresu (ale těžko s tím mohu dělat něco jiného). To zatím bylo jen jednou (a pak jsem koukal, že to bylo adresováno všem mým jmenovcům, tak snad se ten správný mezi nima našel).
Horší je, když se mi někdo dovolá, a shání někoho jiného (kdo měl třeba tuhle linku před 10 lety a já nevím, jakou má teď). Jednou se mi taky dovolala pojišťovna, že by rádi se mnou domluvili nějaké podrobnosti o smlouvě, tak jsme si vysvětlili, že jsem asi někdo jiný, než koho sháněji. Prostě takové věci se stávají.
Z hlediska případných sporů je podle mě k dobru, že byl v odpovědi upozorněný, že psal jinam, myslím, že mu to ušetří čekání (ale slušnjost by byla omluvit se, tím by byla zpětná vazba, že ta informace se dostala na správné místo).

Mi se kdysi dávno stalo, že v sedm hodin, když nějaká sexretářka došla do práce, tak pustila fax s nějakou automatikou. Mi neustále zvonil telefon, jedno zvonění za druhým a neměl jsem ani možnost tam zavolat a vynadat jim a ve dvě to skončilo. Po třech dnech někomu došlo, že asi není něco v pořádku a konečně mi zavolali. Co slyšeli, to se musel červenat i koberec na zemi. Sám jsem se divil, co znám sprostých slov.

Pak se mi stalo, to bylo příjemnější. Přišla mi SMS "Miláčku, chci tě, jsme smutná". Tak jsem odepsal, že chci také. No ještě asi dest téměř erotických SMS. Pak asi jí to začalo být divné, zavolala. Je tam Honza? Povídám, že bohužel žádného neznám, ale rád ho zastoupím. To už nechtěla :-D-

Obcas neco v tomhle stylu chodi, zasadne neodpovidam. Jak vis, ze to nebyl SPAM a ze si jen netestovali, jestli je ta adresa funkcni, teda jim clovek odpovi, ze maji spatnou adresu?

Email je proste nezarucena posta, nikdo dopredu nevi, jestli dorazi tam, kam ma. Kdo to nechape, je to jen jeho problem.