Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaká je situace okolo Google e-mailů na vlastní doméně?

V lednu internetem proletěla zpráva, že Google končí s e-maily na vlastní doméně pro osobní použití, resp. bude skrz Google Workspace nabízet e-maily pouze pro firmy. E-maily prý měly skončit v květnu, že pak Google e-maily vypne.

Od té doby jsem nikde nezaznamenal, jestli to tak skutečně bude, protože se blíží květen a já Google Apps For Your Domain používám od roku 2009, tak samozřejmě po takové době člověk nemá ochotu něco měnit, jednak jsem si zvykl, jednak tam mám e-maily za 13 let.

Ta služba byla dost populární a prostě květen se neúprosně blíží a hledám alternativu. Určitě zde bude někdo ve stejné situaci, jak to budete řešit?

Vzhledem k tomu, že jsem si na Gmail zvykl, tak bych neměl problém za to platit (stejně si platím Google Drive), ale pokud jsem pochopil správně, tak má Google zájem jen o firemní zákazníky.

Děkuji za tip na článek na Živě, v minulosti jsem na něj narazil, ale aktualizovali ho.
Úplně ale nerozumím, co mám dělat. Mám čekat, jestli od Googlu přijde nějaký email, kde (asi) bude odkaz s aktivací, nebo se mám do toho Workspace sám aktivně zaregistrovat? Neprošel jste si tím procesem už někdo prosím? Na webu píšou, že klienty převádí postupně, ale na detailnější popis jsou skoupí.