Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypínání grafiky během hraní

Mám PC z druhé ruky

Procesor: AMD Ryzen 5 1600
Základovka: AB350N-Gaming Wifi-CF
RAM: 2x8Gb (při koupi byla pouze jedna, asi 2 měsíce zpátky jsem přihodil druhou -> nejsou shodné)
Grafická karta: Radeon (TM) RX 470

Popis problému
Stává se to pouze během hraní her a to jak náročnějších (RDR2), tak méně náročných (Dota 2).
V praxi to vypadá tak, že z ničeho nic zčerná obrazovka (no signal), zvuky ze hry nebo například hudba běží dál, ale samotný pc nereaguje na žádný příkaz.
Všiml jsem si, že v moment problému se vypnou větráky na grafice.
PC jsem následně nucený vypnout "na tvrdo", vypojit HDMI a ideálně jak monitor tak Pc ze sítě, chvíli počkat, znovu zapojit a vše šlape jak má.

Dřív se mi to stávalo 1x za 2 měsíce a tak jsem tomu nepřidával velkou váhu, ale teď se to děje 2x do týdne.

Je něco v mých specifikacích špatně? Odchází mi grafika? Kamarád mi reportoval, že mají v kanclu stejné problémy a že jdeo poslední update windows kde se něco podělalo, ale to by neodpovídalo tomu, žemě problém poprvé potkal cca před rokem.

Díky za radu :)

Podobných problému se tady řeší každý měsíc několik a pořád dokola....

Postup stále stejný: zkontrolovat teploty, otestovat RAMky Memtestem, podívat se do prohlížeče událostí, aktualizovat bios/ovladače, půjčit a vyzkoušet jinou grafiku, ....

Mrknul jsem do prohlížeče událostí (doposud jsem o jeho existenci neměl tušení) a našel v něm tohle - tahle kritická chyba tomu zjevně odpovídá.

Teď se jdu mrknout na ovladače, ale mám za to, že jsem je nedávno aktualizoval.

Jinak díky, ale na fóru jsem nenašel vyhledávání a tak jsem otázku prostě založil znovu, než ji hledat ručně :/

prohlizec udalosti ma kategorii system, aplikace

chyby cos zobrazil je oznameni, ze bylo vypnuto za chodu (kernel power) - to vis sam kdyz jsi to vypinal.

pouzij ten memtest, crystaldiskinfo.

predpoklad normalni instalaci ovladacu, coz je u domacich instalateru jenom sen.

"Chyba" Kernel Power se do logu zapisuje při startu Windows, když systém zjistí, že jeho předešlý běh nebyl regulérně ukončen. Důležité je, co v logu této chybě předchází (třeba jen nějaké varování). Pokud ale nic takového nenajdeš, jde na 99% o chybu HW - nejčastěji RAM (otestuj pomocí MemTest86+), odcházející zdroj (otestuješ jeho výměnou), základní deska (otestuješ její výměnou), disk (zjistíš SMART status pomocí např. CrystalDiscInfo), ...