Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tlac z excel (makro)

Mam makro v xls, kde otvorim dalsi subor, z neho si nacitam nejake hodnoty a pred zavretim ho poslem na tlaciaren Range("A1:H66").PrintOut Copies:=1. Mam nastavene , mam nastavene aj Application.ScreenUpdating = False a Application.DisplayAlerts = False a napriek tomu mi obrazovka preblikava s oznamom okna o poslani na tlaciaren.
Da sa tomu nejak zamedzit?

A což takhle to poriešiť fintou:
Nebudeš tlačiť x súborov po jednom, ale načítaš dávku súborov, makrom poriešiš zlúčenie všetkých potrebných dát do jedného výsledného súboru a ten dáš vytlačiť jediným povelom... Pokiaľ to máš systematické, nemal by byť problém a bolo by to než bys řekl švec... :-p

No nie az tak doslova, tam by bol zase problem tak narychlo si spomeneiem napriklad na strankovanie, niesu to surove data, ale predstav si kazdy subor povedzme ako vyplneny dotaznik . . . a ludova tvorivost si sem tam prida riadok, pripadne pise poznamky do dalsich stlpcov . . . do suborov nemozem zasiahnut, niesu moje :-(
Ale nieje to tke strasne, len som to chcel doviest k dokonalosti :-)