Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC nenabíhá

Dobrý den, prosím o radu. Stalo se mi to, že se PC samo od sebe vyplo, jak kdyby vypadl proud a od té doby nechce naběhnout. Ihned po zapnutí se ihned vypne (cca sekunda) a takto stále dokola se zapne/vypne/zapne/ atd. Už jsem zkusil vyměnit zdroj, dnes instalovaný nový a stále to stejné dokola. Vyndal jsem na 10 minut baterku, opět nic. Postupně jsem odebral všechny periferie, až zůstal jen procesor a stále nic. Mám desku ASUS B85-PRO gamer a vpravo dole svítí červená kontrolka. Domnívám se správně, že odešla deska?

Díky

Chladič CPU je dobře upevněný? Ale to by nevypínalo už za 1 sekundu. Zkontroluj, jestli deska nemá zkrat na case nebo ji vyndej na stůl,vyndej RAM,odpoj disk. Baterkou to nebude, to by jen nedrželo nastaveni BIOSu a systémový čas. Vyměnit pochopitelně jde, CR2032 stojí pár korun. Když jsi ji vyndaval, měl jsi odpojený i zdroj, tj.kabel od sítě? Nebo místo toho zkratuješ piny CLRTC na desce u baterky.
https://www.manualslib.com/manual/806097/Asus-B85-Pro-Gamer.html?page=26
http://www.servispckupka.cz/jak_opravit_pocitac_zakladni_deska.php

Zkusil jsem jsem tam dát jednu ramku, do jiného slotu než byla a stále stejné.Jak zapnu, tak se to v podstatě okamžitě vypne a ještě to udělá takový slabý zvuk. Zkusím tedy desku vyndat, ofouknout, jestli není někde zkrat a pak ještě vyměním tu baterku. A pak už nevím

Tak to bude asi tou deskou. Jak připojuju napájení do toho 12V, tak se to prostě restartuje. Bez něj to sice běží, ale monitor se ani nerozsvítí, takže to asi bez toho 12v nenabootuje, což píšou i v manuálu pro tu desku, že by 12v měl být připojený. Ach jo

Tak jsem zkusil vyndat desku, komplet jí vyfoukat, udělat ten reset desky přes jumper a znovu zapojit a tentokrát bez připojení kabelu od zdroje do EATX 12V a už se nerestartuje. Jak zapojím kabel od zdroje zpět do toho EATX12V, tak se opět restartuje. Co to znamená?