Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Prodloužení kabelu USB sluchátka

Zdravím,
mám sluchátka https://www.alza.cz/corsair-hs60-haptic-d6244127.htm a hodilo by se mi prodloužení kabelu aspoň o 0,5 m, mám tu nějaké USB 2.0 prodlužky a když je přes ně připojím tak ve sluchátkách při vyšší hlasitosti lupe a začnou se odpojovat, bez prodlužky je vše OK i na max hlasitost, měla by stačit zakoupit USB 3.0 prodlužka kabelu? Ptám se, protože mi přijde divný, že konektor sluchátek je USB 2.0 (alespoň tak vypadá), ale s prodlužkou USB 2.0 to nefunguje správně (zkoušel jsem 2 různý).
Díky za rady

Řešení:

Možná nějakej kvalitnější USB kabel, ty obyčejný bývají z tenkých kablíků s velkým odporem, což je nejspíš příčina tvých problémů.

Delší a možná i horší kabel už je asi nezvládá napájet, stejně jako třeba externí disk na delším USB kabelu nemusí fungovat.
V popisu udávají Při porovnání s obdobnými sluchátky jsou vybavené ctihodně dlouhým 1,8 m kabelem, takže to je asi maximální délka, která zaručuje funkčnost tohoto typu.

přidáním prodlužovačky přidáváš přechodový odpor + zvětšuješ odpor šňůry.
protože ten sluchátkový usb krám má svůj zesilovač s napájením až na konci toho kabelu, nedělá mu to dobře.
běžné tkaničky usb2 ani není potřeba zkoušet. ale zhoršení přechodového odporu i s usb3 typem ti nikdo nezaručí / nevyloučí.

Nemám moc rád audio USB věci, ale prostě se mi nepodařilo vyřešit šum ve sluchátkách a reproduktorech připojených přes jack při zatížení PC a musel jsem mít zeslabený výstup z PC, dedikovanou zvukovku mám, ale kousek nad ní je 400W+ grafika tak asi nějaké rušení, protože se slabší GPU to bylo OK.

Jsou asi nějaký starý, USB 2.0 High Speed je na nich napsaný, jeden trochu silnější, ale i tak slabota, zkusím nějakou nejkratší USB 3.0 prodlužku, sluchátka asi docela sosnou (haptická odezva), ale to je mi záhadou, proč teda není konektor na sluchátkách USB 3.0, který má víc pinů a utáhné větší proud, totiž jsem našel na fórech, že to dělá více lidem u toho typu sluchátek a nic o prodlužce nepíšou, ale co zkouším na max. hlasitost a haptická odezva, tak napojený napřímo je to OK, ale z prodloužením se prakticky vypnou.

Dodam jen, ze ciste zmenou USB2 na USB3 kabel si nepomuzes nijak. Jak tu jiz pisou ostatni, mohl by pomoct proste lepsi kabel.

Kam to zapojujes? Dopredu na skrin PC nebo dozadu na vyvod USB konektoru z desky? Vzadu muze byt vyssi napeti prave z duvodu odporu na kabelazi v PC.

Jaký lepší kabel, když ne prodloužení, sluchátka mají kabel na pevno. Já to zapojuji do zadních USB a prostě mám velký stůl a protáhnout to k PC vezme něco, teď mi to sice vychází tak tak, ale trochu napnutý, není to úplně pohodlný.

Přední si nechávám na flasdisky, BT apod. navíc ta koncovka je docela velká a ty USB přední už jsou docela vychozený.