Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr telefonu

Zdravím, potřebuji poradit ohledně výběru telefonu pro mamcu, má teď Xiaomi Redmi Note 7 verzi 3gb 32gb a už nedostačuje... Bude teď mít narozeniny tak ji chci koupit nový ale co tak koukám na net podle tabulky tak tam jsou telefony 20k a výš jako kdyby samozřejmě bylo potřeba tak asi nění problém, ale má to jen na Facebook,fotky,volání a pak různý brouzdání internetem seznam banka apod. Jak říkám cenovku asi úplně neřeším ale zas něco rozumného... budu rád za každou radu:)

Možná už su stará kost, ale vysolit 20K Kc za telefon na brouzdaní na netu mi přinde exesivni.
Tak si kup novejsi model Xiaomi Redmi Note 11 za ~ 6 000Kc nebo lepsi a s podporou 5G Xiaomi Mi 11T za ~ 9 000Kc kdyz si jiz zvyklej na tuto znacku.

Vzhledem k požadavkům bych se určitě při výběru zaměřil na Motorolu. Mají to velmi dobře až výborně bezpečnostně podchycené. Aktualizační podpora funguje. Proti tomu je to výše doporučované sračkoidní čínské Xiaomi bezpečnostní dírou do pekla. Je to dobré tak pro masy líných a nepřemýšlivých ovcí...

Nejsem schopný posoudit kvalitu foto výstupu. A32 by mohla být dobrou volbou. Loni jsem vybíral a zásadními požadavky byla SW bezpečnost (tedy žádné bonzování do Číny jako u Xiaomi), SW podpora od výrobce, vysokokapacitní baterie s nadstandardní výdrží. Ostatní požadavky a parametry byly podružné. Nejlépe z toho vyšla Motorola. Dobré je zaměřit se na čistý Android.

Radu nemam, telefonu je dneska hafo a kvalita byva v ramci tridy podobna.

Snad bych mohl doporucit videorecenze od Hura mobil: https://www.youtube.com/c/huramobil

Pred cim bych ale varoval, je divat se jen na urcitou znacku kvuli tomu, ze ji nekdo na webu propaguje. Napriklad s Motorolou nemam dobre zkusenosti, fotak horsi nez jine founy v podobne cene, hardwarove zavady, ktere jsem jinde nezazil, osobne bych z duvodu spatne zkusenosti Motorolu uplne vynechal, ale zdaleka neznam vsechny mobily, ktere vyrabi. Takze treba se i u nich skryva nejaky skvost s vybornou cenou a perfektni kvalitou. Urcite teda projed vsechny mozne recenze v cenove kategorii, kterou vybiras a az potom se rozhodni.

Nemam s MT zkusenost, lec pri zadani "Motorola Moto G20 problem" mi vyskocilo hodne navodu jak se zbavit kuprikladu pravdepodobne problemu se kterym se setkava kazdy/mnoho uzivatelu s kartou SIM * ztrata signalu.
Dokonce vychazi clanky, na odstraneni problemu u telefonu znacky Motorla, problemy ktere budou pravdepodobne zcela bezne : https://mobileinternist.com/moto-g20-common-issues :

Náhodně černá obrazovka
Nelze stáhnout obrázky z WhatsApp
Mobilní data nefungují na Moto G20
Moto G20 se nenabíjí
Problémy se zvukem na Moto G20
Vybíjení baterie u Moto G20
Moto G20 se zasekne a zamrzne
Běžné kroky pro odstraňování problémů pro zařízení Moto

... ale to prece nevadi, hlavne ze je to prece bezpečnostně podchycené

Zase ale aby to ted nevypadalo, ze je Motorola horsi nez ostatni. Dneska uz maji vyrobu zvladnutou vsichni a bohuzel vsichni maji zvladnutou i optimalizaci na cenu, proto cim levnejsi telefon, tim vice problemu. Nemusi platit vzdy.

Rozhodne bych teda nevybiral znacku, ale konkretni produkt, jedno, jestli Motorola, Samsung, Xiaomi a klony, Realme a klony atd.