Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mám dostatečný zdroj ?

Zdravím mám následující sestavu : Zotac 1080ti ano extreme, 2x8gb ram , 1tb HDD, 256 SSD 250 m2 , MSI MAG Z490 TOMAHAWK , i5 10400F , SilentiumPC Navis RGB 120 AiO a 2x 120 větrák v case. Mám k tomu aktuálně EVGA 750 BQ. Stačí to nebo mám koupit silnější nebo golf/plat ? Děkuji

Znamy je trouba, zdroj je 80+ "bronze", coz znamena pouze to ze oproti "gold" nebo "platinum" ma o pidichlup horsi ucinnost, nic vic. Takze zaplatite o malinko vic za elektriku, produkuje o trochu vic tepla takze musi mit silnejsi chlazeni = nemusi byt tak tichy jako "gold" nebo "platinum", tot vse. Ten rozdil pritom neni vylozene dramaticky - 80+ "gold" a "platinum" jsou ano - o neco lepsi, ale neni to nic bez ceho nemuzete existovat.

Ten známý dělá s compy co? Přerovnává je ve skladu nebo šrotuje ve sběrném dvoře? Kdyby tomu rozuměl, dovedl by i spočítat zdroj.
Už jsem ti psal, že ta karta má TDP 320 W, CPU 65 W, k tomu HDD 8 W, větráky a ostatní cca 10 W. Celkem cca 400 W. I kdybys počítal tu účinnost zdroje 80%, je to 600 W, čili máš ještě 50% rezervu na těch 400 W. Chápeš?

To ze ma zdroj oznaceni Bronz ukazuje casto na horsi pouzite soucastky, ktere nemaji takovou efektivitu jako u Gold zdroju. Kdyz se podivas u toho zdroje na nominalni vykon jednotlivych vetvi, zjistis, ze tvoji sestavu s prehledem co by novy zdroj dava. Otazka ovsem je, jak tomu bude za par let, az budou soucastky opotrebovane. Nicmene jen vyjimecne se stane, ze odejde zdroj a zaroven sebou neco vezme, takze bych na tvem miste normalne tento zdroj v tve sestave pouzival a pokud jednou zaznamenas nejake vypadky, PC by zatuhavalo nebo se samo restartovalo, jako prvni pujdes a vymenis zdroj. Do te doby v klidu uzivej.
(Nekteri lide pro jistotu podobne zdroje jako mas ty, meni po 5 letech provozu, taky moznost.)