Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kam připojit vývody k panelu PC na desce?

"Ze srandy" dávám dohromady, ze starších komponentů z mých NZ, stolní PC. Použitá bedna má v panelu osazeny tlačítka a ledky, napojené dvojitými přívody s názvy : Power SW (2 piny vedle sebe), Reset SW (2piny vedle sebe), HDD LED (2 piny vedle sebe), Power LED (2 piny s 1 mezerou), Speaker (2 piny se dvěma mezerami). Použitá deska je typ ASUS a má, pro připojení vývodů na panel, nástrčku s 12 piny (bílá viz fotky v příloze). Potřeboval bych poradit, mezi které piny na nástrčce pro panel, se osadí zásuvky těch dvoužilových přípojů výše uvedených tlačítek a ledek. Pro možnost popsání jsem piny očísloval. Dále bych potřeboval poradit, co se napojuje na zásuvku označenou IE (červená). Na ty dvě USB (modré) se asi napojí kablíky pro další 2 USB na panelu vpředu, A na společné liště s nimi jsou pak ještě dvě kulaté zásuvky (1 pro sluchátka, druhá nevím) a ty mají shodnou zásuvku, která by se mohla připojit do té červené zásuvky IE. Patří tam? Poradíte někdo, případně kde a jak zjistit tato propojení. Díky za reakce. :puff:

Napřed si musíš zjistit přesný typ desky, je to na ní někde napsané. Pak si vyguglíš manuál, ve kterém je ta řada pinů popsaná. Přitom pozor na polaritu, některé kablíky jsou označené + a -. Červený port je FireWire, to tam asi nepoužiješ, sluchátka musí někam vedle jako audio, druhá zdířka bude mikrofon, to je taky v manualu.