Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem spotify - deezer - tidal : Edifier R1700BTS

Ahoj zakoupil jsem si repráky Edifier R1700BTS a k němu koupím převodník DAC od DragonFly Red. DragonFly Cobalt si myslím že nemá smysl připlácet.

A ted k hlavnímu dotazu:

S reprákama a převodníkem si mám zvolit jakou streamovací službu spotify nebo deezer nebo spotify?

Vím že s reprákama za 5000kč nemužu asi čekat že zpracuje takový bitový tok (tidal nabízí program TIDAL HiFi Plus - bitovy tok Up to 9216 kbps) a navíc nepodporuje Master Quality audio, Dolby Atmos, Sony 360 Reality Audio ani Hifi

s programem HIFI od Tidalu je max datový tok Up to 1411 kbps.

Streamovací služba spotify - premium učet má datový tok 320kbps při nastavení na Very High setting.

Takže na placené streamovací služby od Tidalu nebo Deezeru mohu zapomenout díky datovému toku 1411kbps (kvalita CD).

https://www.headphonesty.com/2021/08/spotify-vs-deezer/#Stream_Quality

Vím že ještě zavisí na kvalitě vzorkování a celkové nabídce hudebních alb a interpretů

je to druhý stejný dotaz jako jsi tu dával včera: https://pc.poradna.net/questions/3135194-jakou-zvukovou-kartu-k-repro-edifier-r1700bts
parametry tvých čínských beden buď neumíš číst, nebo nerozumíš textu před sebou.

ať už bereš signál odkudkoliv, nakonec proleze přes ty čínské bedny a jejich parametry tě skutečně nemusí budit ze spaní.
kombinace bt + čína (+ tvoje cenová hladina) bude vždycky odpad, datový tok předtím tě nemusí znepokojovat.
mp3 320kb je pro bt je tvé bedny řekněme že ne zbytečně kvalitní, ale tak akorát.

platit si samozřejmě můžeš co chceš.

ale protože výuka fyziky a jejích jednotek je na dnešní děti (co žijí jen z blábolů na warforech a v hraní tupých dětských her) prý příliš náročná a bude se dále omezovat a zjednodušovat, padají tady dotazy jako ten tvůj a ti pacienti se ptají 3x na to samé.

Ja vim zase ze napr. u notebooku a s jejim vyvojem se bohuzel vyrabeji cim dal vice lacinnych notebooku s osizenenou konstrukci, materialem a hlavne je dnes vsechno u nich na jejich deskach vse napajene viz pameti cpu gpu. Jinak u tech desek je vse pajene bezolovnatým cinem od roku 2002 to zacalo a plne se s tim zacalo od roku 2004.

U repraku encore p401 a u edifier r1700bts je propastny rozdil. Nejen ve stari a technologii ale s vykonem a kvalitou to jde v dnesni dobe dolu a clovek si musi priplatit vice penez za kvalitu. Sorry ale umim si to hodit do google nebo bing.

notebuky si klidně můžeš kupovat čím dál kvalitnější, třeba business.
ale pořád nevidím, jak ten tvůj blábol souvisí s nákupem čínských repráků, degenerovaných navíc přenosem přes bt s průměrnými parametry.

jestli sis nevšim, oba tvé dotazy jsou na téma jakési kvality vstupního signálu (zvukovka nebo stream s nějakým tokem) vůči celkem shitovým čínským bednám.
tak co do toho pleteš rohs?
samozřejmě jestli jedinému parametru beden, kterému rozumíš, je hlasitost, pak tu zbytečně ztrácíme čas.

takže to shrnu:

potřebuji repráky s integrovaným D/A převodníkem 24bit/192 kHz. Při impedanci se stejným zesilovačem čím mene ohmů tím lepe. Hodnota RMS pak představuje maximální trvalý výkon reprosoustavy bez jejího poškození a tu si představuji 2 x 55 Watt. Frekvence, které je člověk schopen vnímat se pohybují přibližně v intervalu 16Hz – 20KHz.

s těmito požadavky se vyšplá cena do jaké míry?

trvalý výkon reprosoustavy bez jejího poškození a tu si představuji 2 x 55 Wat

tak proč sis koupil toto?

Total power output: R/L(high): 15W+15W, R/L(mid-low): 18W+18W

jinak zapomeň na to, že v místnosti dáš 2x 55w bez poškození sluchu.
a mám své pochybnosti o dalším parametru:

potřebuji repráky s integrovaným D/A převodníkem 24bit/192 kHz

tak proč sis koupil toto?

Signal-to-noise ratio ≥85dB(A)

ale je ti jasné, že u repráků s bt připojením nejde čekat zázraky. s čínským zesilovačem to bude stejné. ale má to i normální line-in vstupy, naštěstí.
jsem líný hledat, máš třeba muziker.cz nebo kytary.cz: tipuju, že pro své teoretické parametry můžeš položky pod 20t. rovnou odfiltrovat.

koukám i na ten výkres: "4 inches mid-bass driver"
tak to ten jejich dolní kmitočet 52hz hraje s úrovní -20db ... budeš muset rozbít několikrát větší prasátko než za edifier.

impedance nepřímo souvisí s výkonem, jde však o nejméně důležitý parametr.

Při impedanci se stejným zesilovačem čím mene ohmů tím lepe.

díky za opsaný text, ale elektrotechnicky jsem byl vzdělán. impedance tě zvlášt u aktivních beden moc trápit nemusí.

k němu koupím převodník DAC od DragonFly Red

myslíš toto? https://www.aq.cz/audioquest-dragonfly-red-usb-dac-p18076/
tvému snažení vůbec nerozumím. koupil sis levnější bedny s nižšími prametry. o jakém dodatečném dac převodníku teď mluvíš, kam bys ho zapojil a co z něj využiješ?

Při impedanci se stejným zesilovačem čím mene ohmů tím lepe

Pokud bychom se bavili o pasivních bednách, tak to je nesmysl. Impedance beden chceš shodnou s výstupem zesilovače. Vyšší impedance beden nevadí, ale budou hrát potichu. Nižší impedance beden při větší hlasitosti povede ke zkreslení a navíc budou bedny zatěžovat výstup zesilovače až třeba k zničení koncového stupně.

Resis nesmysly. Zkus si vsechny zamyslene sluzby a zustan u te ktera ti kvalitativne a pohodlim ovladani bude vyhovovat nejlepe. To za tebe nikdo nevyresi.
Osobne si myslim ze kvalitativni rozdil nepoznas, takze bude hlavne zalezet na veliikosti nabizene knihovny hudby a nasledne na ovladani.

Moje osobni doporuceni je Spotify - co se dostupneho obsahu tyce, tak i napr. Spotify Connect, kdy prehravani (napr. na PC) ovladas z jakehokoliv zarizeni pripojeneho k uctu. Bezne si takto pustim hudbu do AV prijimace a ovladam prehravani z PC nebo mobilu.