Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem aký externý ssd disk vybrat

Zdravím, chcel by som sa poradiť. Mám v pláne kúpiť externý HDD ale SSD, a nech je čo najvačšia kapacita. Vyhliadol som si tento

https://www.tekra.sk/4tb-externe-ssd/sandisk-wd-black-p50-externi-ssd-4tb-wd-black-p50-game-drive/

ale píšu že je na hry, čo to znamená? Ja by som ho potreboval hlavne pre ukladanie filmov vo vysokom rozlíšení. Bude sa dať použiť? Poprípade vedeli by ste prosím vás poradiť podobný disk? Najlepšie ak by bola značka (sandisk, samsung alebo WD)

Ďakujem

Změna kategorie, původně: Hardware (host)

loading...

Ta cena je docela astronomická (na naše je to cca 13 tisíc). Za tu cenu by byl mnohem větší ne-SSD. Pro SSD by snad mluvila jen lepší otřesuvzdornost.
Nedávno jsem pro podobný účel kupoval 18TB za 7 tisíc. No možná si to blbě pamatuju a bylo to 8 (tedy takových těch 7999), nebo podražili https://www.mironet.cz/toshiba-enterprise-capacity-mg09-18tb-512e-hdd-35quot-sata-6gbits-512mb-cache-7-200-rpm-interni-5y+dp489758/ nepožadoval jsem externí, naopak jsem potřeboval to dát do počítače, kam by se filmy roztroušené v celé domácí síti stáhly (v době, kdy byl nedostatek disků se ukládalo tam, kde bylo zrovna volno a teprve poslední dobou se mi to daří napravovat). To bych asi musel řešit nějaký ten rámeček, a i když to vypadá neuvěřitelně, tak velké kapacity už jim dělají problémy, narazil jsem už u 14 TB (měl jsem za to, že po překročení 2TB hranice, je další hranice někde v exabajtech nebo aspoň petabejtech).

Jak bylo psáno výše, stačí ti normalní plotnové HDD, to že máš filmy v UltraHD je zcela jedno, zpravidla se stejně pohybuji okolo 15 -> 60 Mbps takže nemá cenu přehánět nebo platit skoro 500 euro za 4T jen pro ten pocit.
Navic plotnove HDD ti vyjde levneji a neni tak krehké jak SSD nebo NVMe.
Pro hry je to to same, FPS ti to stejně nepřida a rozdil uvidíš spis jen v rychlosti načítaní hry / scen a podobně v případě ze ho chceš pripojit kupríkladu k herni konsoli.