Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak automatickou dávkou zálohovat složky do samostatných RAR archivů?

Hezký den,

prosím o rady...
OS Windows 10.
Na disku je velké množství složek (adresářů) v řádu tisíců, různých názvů a délek.
Jak automatickou dávkou zálohovat složky do samostatných RAR archivů?
Jak dávkové příkazy upravit tak, aby Rar.exe automaticky zpracoval všechny zdrojové složky, jednu po druhé a z každé automaticky vytvořil samostatný archív *.rar?

Prostým testem funguje dávkový soubor dorar.bat:
"d:\WinRAR\Rar.exe" a -r archiv zdroj
pause

Ze složky ZDROJ vytvoří ARCHIV.rar.

Nesejčkuj, neplaš, nie je to až také boľavé so stratou dát v prípade nástroja WinRar. (Na prenos dát na externom nostiči je úplne ideálny).

Jednoduchšie je dnes pri rýchlom HW radšej vyrábať skomprimnované zálohy dát celých logických oddielov prípadne iba vybratých súborov nejakým vhodným backupper SW rozdielovou alebo prírastkovou metódou, je to bez starosti plne automatické.

Len jedno mi neberie, na kieho šľaka je nutné vo Windows zálohovať, babrať sa s individuálnymi súbormi. Možno som nepochopil dopyt.

Tomu rozumím. Navrhované je dost rizikové. Poškozený zlomek image může znamenat nedostupnost všech dat uvnitř něj.

Proto bude vhodné použít RAR s možností...
-rr[N] = Add data recovery record

např. -rr10p vytvoří +10 % záznamu pro případnou obnovu, kdyby nastalo poškození archivu v důsledku třeba vadných sektorů HDD.