Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ryzen 5 5600X teploty

Zdravim, jdu si pro radu.
Je normální že mi větráky hučí jak raketa?
Vyměnil jsem:
Ryzen 5 2600 -> Ryzen 5 5600x
2x8GB DDR4 3200MHz -> 2x16GB DDR4
https://www.tsbohemia.cz/kingston-fury-renegade-dimm-ddr4...

Přikládám obrazek z HWMonitoru z průběhu asi 30minut hraní PUBG.
V Case mam 2x Arctic BioniX P120 - 120 mm na nasávání připojené k desce a reguluje si to otáčky.
https://www.czc.cz/arctic-bionix-p120-120.../250978/produkt
na CPU mám chladič Arctic Freezer 34 eSports DUO
https://www.czc.cz/arctic-freezer-34.../253619/produkt

Pastu jsem dal do kříže (ARCTIC MX-4 (20g) 2019 Edition)

Před výměnou jsem dal v bisou vše do defaultu, snad jen TPM jsem nechal zaplé, protože mám windows 11 a po výměně RAM a CPU jsem nastavil Ramky na 3600Mhz tak jak mají být.

Tak se chci zeptat zda je vše v pořádku, připadně co budete potřebovat tak zkusim doložit.

MNOHOKRÁT DĚKUJI za rady !!!
Windows 11 PRO 64-bit

https://ibb.co/FJSC72S

Preci musis vedet, jak mas nastaveny krivky prubehu zvysovani otacek ventilatoru v zavislosti na teplote.

Neprijde mi ovsem normalni, jestli ti pri hrani PUBG vybehne teplota procesoru na 71 stupnu. Nevypada to na spatne nasazeny chladic, to by teplota vybehla vic i na plose Windows, ale treba jsi tam dal moc pasty a teplo neodchazi tak, jak by melo.

Zkus sledovat graf prubehu teploty procesoru pri zatizeni treba pres MSI Afterburner.

to jsem pravě netušil že v podstatě existuje řekněme... šel jsem do biosu a zjistil jsem že vic než pulka kravalu jde z jednoho větraku, který sice doted nevim který je, ale kalibroval jsem všechny FANy, trošku pozměnil křivky, a mam ted celkem tichý PC se stejnými nebo trošku lepšími teplotami na CPU... no, zatim tomu moc nerozumim ale už je to snad zatim vyřešene. diky

kalibroval jsem všechny FANy

Jednoducha odpoved: nepouzivej kalibracni utility vyrobcu zakladnich desek, ale vse nastavuj manualne bud v programu k zakladni desce ve Windows nebo podle meho nazoru lepe to udelat primo v Setupu v BIOSu, kde to u vetsiny desek jde nastavit velmi jednoduse.

Nicmene jsem presvedcen, ze pri hrani PUBG bys nemel mit teplotu procesoru pres 60 stupnu. Nemel by k tomu byt duvod. Ten procesor preci pri hrani nevytezujes ani z 50%, ne?

Já bych byl v klidu. Procesor má o 0,8ghz vyšší turbo které je agresívnější a rozměrově je procesor menší. Otázka je o kolik to celé ohřívá grafika. Můžeš zkusit oddelat bočnici a dát pc na bok aby co to udělá s teplotami. Desky do cpu navíc perou většinou vyšší napětí.