Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nevidím PC v síti

Po výměně routeru (před několika týdny)tu mám takový zajímavý problém, v "Místa v síti" či "Síť" nevidím jeden počítač. Přitom z Total Commanderu na něj přístup normálně mám, kopíruju soubory tam i zpět, bez žádných problémů. Stačí mi na to mít v něm odkaz (např.) na:

cd \\pc-1\

(vidím přímo všechny disky)

cd \\pc-1\d\adresar1\

(vidím přímo adresář "adresar1" na disku D)

Čím by to mohlo být a jak to případně napravit?
Před výměnou routeru tohle fungovalo, mezitím se nic ve Windows neměnilo.
Oba PC jsou s W10/Pro/64, sestavení 20H2.

Díky

Já problém nemám, akorát mě zaráží, že to najednou nejde. Kdykoliv dříve jsem mohl spouštět všechny PC v libovolném pořadí a vždycky jsem ze svého hlavního viděl všechny ostatní. Dnes, ať spouštím stejné PC opět v libovolném pořadí, ten jeden PC ze svého PC nevidím nikdy. Teď jsem i kontroloval, všechny počítače jsou v domácí skupině "DOMA".

Když si v TC nalistuju nějaký soubor z tohoto "neviditelného" PC, mohu jej samozřejmě otevřít, upravit, přehrát (*xls, *pdf, *mp3, *avi). Pokud spustím na svém PC nějakou aplikaci (Word, Acrobat, Malování), pak z ní tohle nedokážu, prostě se (Otevřít..) na onen PC nedostanu.

Ale ano, přístup tam mám, tak mě to zas tak moc nebolí. Ale zlobí, že to nefunguje, jak má.

Zkusil jsem LAN scanner tool, https://scottiestech.info/downloads/, abych zjistil, jak je to s tím masterm. Pokud spustím nástroj, vidím všechny spuštěné zařízení i s IP. Pokud to spustím s parametrem -m (najít master), nenajde se nic. Znamená to, že master browser je někde jinde (NAS třeba?) Lze jen nějak "přenést"?

edit:
zapnul jsem NAS a spustil hledání master browser, nenašel se.. Tak nevím, kde by mohl být :-/