Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC se seká při připojení na 1Gbit internet přes kabel

Zdravím,
mám Acer Predator G1, takže nic starého.

Dnes jsem zapojil 1Gbit internet od Vodafone. Přes wifi to jede ok kolem 200Mbit.
Problém nastavá, když PC zapojím přes kabel přímo do routeru. Když spustím stahování nebo speedtest přes prohlízeč, PC zamrzne. Dokonce se mi odpojujou reproduktory a obrazovka zčerná. Problém přestane až když se dokončí stahování.

Když je PC zapojen do 100Mbit od jiného operátora přes kabel tak to jede bez problému.

Poradíte mi prosím co s tím?

ovladač síťovky "Atheros", to je u kabelu divné...
rozbalím ovladač, nakouknu do "detail.txt" anebo "prepackage.xml" ... a jsme doma:

Qualcomm Killer LAN Generic Driver

to byly smutně proslulé síťovky. přesněji: základní driver ještě použitelný, ale přibalovaný zbytečný ovládací sw byl extrémně nekompatibilní s win10.

odinstalovat doprovodný soft k síťovce, není potřeba, stačí čistý ovladač.

ty síťovky byly kdysi populární, bo který pařmen by tak blbému názvu odolal.
problémy s nimi bývaly i dříve, ale nekompatibilita sw vygradovala s příchodem w10, než odběratelé (výrobci desek) asi kopli výrobce chipů do pr..., za ty reklamace jim to nestálo.

tazatel nemá úplně mladé železo, proto se s tím setkal po vlastoruční doinstalaci nesmyslů k síťovce.
sice není pěkné, že pokládá stejný dotaz na všechna fóra co ho napadnou, ale o lidstvu už nemám iluze.