Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Bios ve windows 11 jak nastavit usb boot

Ahoj, můžete mi prosím poradit, mám windows 11 a potřebuji provést přeinstalaci, zkusím nejdříve win 11 ten mám už na flash, pak případně desítky, ale v biosu nemůžu najít, jak zadat nabootování systému z usb? Sice v biosu vidím usb boot, ale nikde tam není, že se má po spuštění nabootovat právě z usb. Jak to nastavím? Bylo mi porazeno stisknout novo button, jenže ten já na notebooku nikde nenašla. Mám lenovo yoga 7.

Tak sem se přes to dostala, jenže jsem dala debil formátovat a už se samozřejmě na původní systém nedostanu, jenže když chci vybrat HDD k instalaci systému, tak to napíše: Systém Windows nelze nainstalovat na toto místo na pevném disku. Na vybraném oddílu je povolen nástroj BitLocker Drive Encryption. Pozastavte (neboli zakažte) nástroj BitLocker v ovládacích panelech a znovu spusťte instalaci.
Jenže já už se do systému nedostanu jen do BIOSu :.( Vím, sem debil, co teď s tím?