Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno BitLocker, nelze nainstalovat systém

Ahoj, potřebovala jsem přeinstalovat systém Windows 11 ve kterém nefungovala kamera, jenže jsem při bootovani z USB dala disky formátovat, tudíž se zpět do systému už nedostanu, jen do BIOSu a když dám instalovat Windows, tak se instalace normálně spustí, ale při výběru disku mi to napíše:
Systém Windows nelze nainstalovat na toto místo na pevném disku. Na vybraném oddílu je povolen nástroj BitLocker Drive Encryption. Pozastavte (neboli zakažte) nástroj BitLocker v ovládacích panelech a znovu spusťte instalaci.
Jde to nějak vypnout v BIOSu protože kvůli formátování se už do systému nedostanu. Co s tím mám dělat? Jsem z toho nešťastná a proklínám se, že jsem do toho šťourala.
Je to nový notebook Lenovo yoga 7. Všem předem děkuji.

Tak postupně...

Pokud tomu nerozumím a nemám zkušenosti, tak buď:
1) raději nic nedělám,
2) nejprve provedu bitovou zálohu disku ve stavu továrního nastavení OS, před prvním spuštěním Windows.

Na moje slova vždycky dojde...

Nyní je cílem udržet rozdělení diskových oddílů dle výrobce, nikoli disk "vyčistit" jak tu bylo opakovaně naznačováno. Tento postup bych rozhodně nevolil.

Škoda slov, marný čas vniveč... lidi si fakt nedají říct...

Závěr: Obrátit se na tel. podporu Lenovo. Už jsem to psal ve vedlejším vláknu. Následkem je řetězová reakce z neznalosti a fatální následky... každému co jeho jest!