Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook velká spotřeba při spánku

Zdravím, mám thinkpad T14 gen 1 amd verzi. S notebookem jsem měl zvláštní problémy, které se vyřešily upgradem W10->W11, ale objevil se další problém a to, že se baterka při režimu spánku vybíjí poměrně rychle a to např. 45% baterie za 14 hodin spánku. Spustil jsem příkaz

powercfg.exe /SleepStudy

, který mi vygeneroval report (vizte příloha). Neodborným okem jsem zjistil, že je problém v "standard enhanced pci to usb host controller". Nevím ale co dál. Vyzkoušel jsem ve správci zařízení tomuto zařízení aktualizovat ovladač, systém ale hlásí, že ovladač je aktuální.

Prosím, nevíte co dál? Díky

Spánky sú dva; hiberfile a RAM. RAM má minimálnu spotrebu v mA na udržiavacie "živenie" modulov pamäti pod prúdom. Spánok Hiberfile (powercfg -h on) nemá žiadnu spotrebu.

Od W8 vytvoril MS tzv. pamlsok okukaný v podobe armádnych noťasov generality z Púštnej búrky so "švábom" pridanej flešky RAM na HDD, aby sa noťasy chovali ako "kalkulačky", dnes osadené PC s SSD diskami.

Tento princíp sa vo Windows volá Fastboot (rýchly štart). Zrejme ti žerie napájanie táto služba. Vypni ju v Napájaní Windows alebo vo Bios.

Vzhľadom k tomu, že problémy boli aj predtým spravil by som čistú inštaláciu. Alebo lepšie, vrátil sa späť k windows 10.
Čo sa týka toho usb radiča, ten treba skontrolovať aj počas normálneho behu (spotreba je úmerná stavu cpu).

A čo týka spánku, v biose možeš zmeniť typ spánku z moderného S0 na klasický S3, niekedy označený aj ako Linux mode. Ak tam teda bude taká možnost, nie je pravidlom.