Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem TinyTask - je to bezpečné nebo zavirované?

Jak to vidíte? Antivirové programy používané službou VirusTotal poukazují na nákazu.
Na druhou stranu, vzhledem k povaze a funkcím programu je to asi logické.
Jiné programy pracující s uživatelem vytvořenými makry však podobné detekce nemají.

Znáte jinou, funkcemi podobnou a velikostně minimalistickou aplikaci?
Díky.

https://thetinytask.com/
https://thetinytask.com/#Download_TinyTask_177

Hodil jsem nazev aplikace, kterou sam neznam, do googlu a nasel, ze ma spoustu falesnych napodobenin skryvajicich se na webech typu tinytask.xyz, pozor teda na to, jestli mas legitimni originalni aplikaci.
Jinak ale jak pises, podobne aplikace mohou mit falesne detekce, nikdo bez zdrojaku nedokaze urcit, co presne to dela. Takze aplikace muze byt zcela v pohode a nic skodliveho nemusi obsahovat, ale taky muze.

Přesně tak.

Setkat se s tím je běžné třeba u nástrojů k úpravě PC her (potřebných například k lokalizaci, tvorbě modifikací), a tím vůbec nemyslím cracky, které už z principu musí fungovat jinak než "běžný program". Pochopitelně, u cracků je vždy riziko, že jeho tvůrce do něj něco přibalil (bitcoin miner, "přihlášení" PC jako zombie do sítí pořádající DDoS estrády, adware), obzvláště dnes, když v cyberprostoru to vře. Asi bych se bál použít i nějakou aktualizovanou verzi dříve používaného výše uvedeného "herního" nástroje, asi bych použil nějaký izolovaný PC, ideálně virtuální.

Ale všeliké antiviry budou vždy hlásit jako nebezpečné i třeba "běžné" PE unpackery, disassemblery, programy bez jakýchkoliv ambicí uživateli škodit. Jen prostě "musí" pracovat tak, že se to antivirům "nelíbí".

Vidíš, na trainery jsem úplně zapomněl :)
(nepoužívám je - pokud mi něco ve hře vyloženě nesedí, pokusím se to upravit sám… a kupodivu mám často úspěch, je-li hra "power-user-friendly" :-p)

---
...jsem si vzpomněl, jak jsem kdysi dávno v nějaké spuštěné(!) hře ji natvrdo editoval (myslím Diablo??) RAM editorem, z toho by se musely antiviry dnes úplně zbláznit :-D

Trainery pouzivam na AC herni serii, protoze si chci uzit pribeh, prohlednout si mesta a ne si to nechat narusovat, kdykoli me nahodou nekdo na ulici potkal, to znamena temer porad. Ale jsou i dalsi hry, kde se trainer hodil, vetsinou takove hry nemaji obtiznosti nebo nemaji jednoduchou obtiznost, takze treba ve hre Alan Wake byla nutna nekonecna baterka a nekonecne naboju nebo ve SleepingDogs jsem ho pouzil pri nekolika soubojich, ktere byly prehnane obtizne.

Slušný programátor to napíše tak, aby nedocházelo k falešným virovým poplachům.

S tím se dá polemizovat.
Jak vidno, slušný programátor to napíše tak, že to obejde většinu známých antiviráků.
Přitom se mu to všechno vlezlo do jednoho 36 kB souboru v portable provedení.

Právě že jsem otestoval s podezřením na nákazu i tento "portable"...
https://portableapps.com/apps/utilities/tinytask_portable

Co si matně pamatuji, tak původní utilita měla vělikost pár desítek kB. Stáří dobře tak 20-25 let. Až ji najdu, tak otestuju na VirusTotal a nasadím v praxi...

Logicky vzato, pamatuju si, že to byl jediný EXE soubor. Pravděpodobně naprogramováno v čistokrevném Assembleru. Nevzpomínám si, že by se to muselo instalovat (rozbalit). Proto se mi nepoznává ta verze z portableapps.com.

pokial sťahuješ z oficiálneho zdroja,táto aplikácia nevyvolá žiaden poplach,v podstate sa dá povedať,pokial nemáš prehnane nastavenú heuristiku v antivírových/antimalware programoch,poplachy nebudú,dnes je každá makrá obsahujúca aplikácia považovaná za potencionálny problém,preto je u mnohých anti... programoch tomu aj prispôsobené hladanie potencionálneho nebezpečenstva....