Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade PC / nový PC

Ahoj,

Zvažuju upgrade nebo nákup nového stroje. PC nejvíc využívám k recordingu hudby, hraju přes něj live na kytaru a elektronické bicí, kreslím v CorelDraw x7 a dělám klasik kancelářskou práci. Ani u jedné z těchto činností nemám, co se výkonu PC týče, problém.
Ke hraní her využívám Xbox Series X, ale poslední dobou jsem dostal chuť na strategie, které se na konzoli hrají blbě - konkrétně Crusader Kings III a Mount & Blade Bannerlord. Zjistil jsem, že PC již výkonově nestačí a rád bych jej ugradoval, pokud to dává smysl. Nevyhýbal bych se ani možnosti nákupu nového stroje, ale nejspíš bych tím přišel o všechna nastavení, co se recordingu hudby týče. Nákup nového pc mám tedy až jako druhou možnost, ale jeví se mi jako jednodušší - tam bych zhruba věděl, do čeho investovat. U upgradu si nejsem vůbec jistý, na jaké díly se soustředit, respektive nevím, jestli koupit jen procesor a grafiku, budou-li sedět do mojí základní desky.

Žádám tímto o radu jakou cestou se vydat. Přikládám výpis mých komponentů z systemrequirementslab. Základní deska dle cmd je Hewlett-Packard 2B2C. Disk mám SSD.

Předem mockrát děkuju!

Ten rekording hudby řešíš jak ? Předpokládám máš tam extra zvukovou ?

O nastavení bys pravděpodobně přišel už při upgradu.

Takže určitě koupit komplet nový. Ostatně starý má osum let to je na PC dost
Ze starého zkusit vše překopírovat a rozjet. Pokud používáš integrovanou zvukovku uzpusobit výběr desky (chip realtek 1200).

Mám externí zvukovku. Jde mi spíš o nastavení samotnýho DAW a pluginů, ale to budu asi holt muset obětovat.

Těch 8 let jsem si ani neuvědomoval - jak píšu, pokud se nejedná o hraní novějších her, všechno jede a poměrně rychle. Ale už je asi opravdu na čase vyměnit mašinu.. Díky!