Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Málo RAM, nebo slabý procesor

Zdravím, mám dotaz ohledně staršího pc. Měl jsem v garazi starý pc a tak jsem do nej hodil ssd a zkoušel jsem nějaké hry. U většiny her je cpu na 100%, ale i tam kde není mám proste dropy fps. Počítač má hd 7850, i3 2120, 6 GB ram. Ať zapnu witchera 3, nebo apex, tak fps i když je třeba 50, tak je každou chvíli nějaký zasek. Chtěl bych to nějak vyřešit, jenže nevím, jestli to bude dělat procesor (když leze porad ke 100%) a nebo se to kouše kvůli nedostatku RAM. Děkuji za každou radu.

Spis procesor, Zaklinace 3 jsem zkousel na PC se 6GB RAM a behalo to bez zaseku.

Edit: I vytizeni pameti se da nakonec pres MSI Afterbuner zmerit.

MSI Afterburner + Rivatuner statistic, ktery je soucasti instalacky, umozni odmerovat hodnoty primo pri hrani, zobrazuji se na obrazovce. Tak lehce zjistis, co je behem zaseku na 100% vytizeni.

Nové hry jsou proti těm starým neskutečně žravé.

Mél jsem počítač, co byl herní dělo a šlapaly na něm skoro všechny gamesy, ke kterým jsem se dostal (některé se musely brzdit, aby byly hratelné a u některých to prostě nešlo a nebyly na tak výkonné stroje stavěny).
80286 se 2MB RAM, 2GB HDD a SVGA kartou a SoundBlasterem.

Dnes na to ani nenainstaluješ systém, natož hru. A i kdybys nainstaloval, tak to fakt stačit nebude.

Na starém PC pojedou staré hry. Procesor patřil mezi slabší kancelářské už v roce 2011. Grafika byla střední třída v roce 2012.
Neznám jiný způsob jak rozjet nové hry než koupit jiný PC.
SSD to nespravi, na druhou stranu můžeš ho použít, vyhozené peníze to nejsou.
Shánění jiného procesoru třeba i7 2600k za jinou cenu než flašku jsou podle.me vyhozené peníze.

Deska, procesor a 16g ram ddr4 stojí cca 6500. Pokud bys to chtěl měnit postupně.

Ten procesor je sice čtyřjádro oproti původnímu dvoujádru, ale i tak se mi ten rozdíl zdá příliš velký. Napadá mě jestli jsi třeba neměl špatně nasazený chladič a procesor tak kvůli přehřívání nepodával plný výkon. Ale teď už je to fuk, tou výměnou sis pomohl tak jako tak.

Vsak jsi to mel hned v moji prvni odpovedi. Procesor urcite lepsi a co se tyka pameti, tak uplne idealni neni, ze jedes single channel, pocitam mas 3x2GB RAM, protoze ten procak podporuje maximalne dualchannel a 3GB moduly se nedelaly. Kdybys na aukru prikoupil jeden odpovidajici modul, abys rozjel dualchannel, tak bys tomu take pomohl. Ono ale uz budes stejne jen kousek od bottlenecku grafiky, takze moc uz tomu nepridas.