Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem napoprvé se nezapne pc

Dobrý den, mám už dlouhodobě problém ale až teď se jdu zeptat co by to mohlo být. Každý den když jdu zapnout pc tak se zapíná nejspíše normálně ale obrazovka nenaskočí, je šedivá a mám tam pouze myš, nereaguje to na nic, až když dám tvrdý reset pc a znovu zapnu tak už to funguje. může to být třeba kabel nebo nějaká součástka v pc? :) díky

Tak to tedy pomohlo částečně, ted to udělá to, že zapnu pc a objeví se modrá obrazovka "něco se nepovedlo" nebo něco takového a resetuje se sám a zapne jak má.
Je to lepší, že to nemusím sám resetovat a vypínat natvrdo ale není to pořád ono, má někdo nějaký nápad, co by to ještě mohlo být dále? :) děkuji

Počítač byl restartován z procesu kontroly chyb. Kontrola chyb: 0x1000007e (0xffffffffc0000005, 0xfffff8005a3a5525, 0xffff838ac8c0cac8, 0xffff838ac8c0c300). Výpis byl uložen do: C:\WINDOWS\Minidump\041622-8968-01.dmp. ID hlášení: cd9cdf71-2e65-4aa9-a9f5-a3edbb04bf18

to jsou všechny chyby z prohlížeče událostí?
z textu vidíš, že jde o log vytvořený při pádu, mělo by to odpovídat modré obrazovce (bsod).
ms popis: https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/drivers/debugger/bug-check-0x7e--system-thread-exception-not-handled
doporučují zaměřit se v eventlogu na ovladač, který selhal předtím.
pohodlnější je použít ten "nirsoft bsod viewer", udělá to za tebe, právě analýzou dump výpisu *.dmp, navíc ukáže historii těch pádů.

o instalaci ovladačů domácími samoadminy si nemyslím nic pěkného. když se na to ptám, mnozí kromě grafiky neznají žádný jiný ovladač. to je pak s těmi samoinstalacemi těžké.