Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno alienware 3821dw ako sa dostať do biosu?

zakúpil som si nový monitor, zapojil , obraz perfektný len nechápem prečo mi vždy po vypnutí alebo reštarte ostane 5sekund čierna obrazovka a potom mi nabehne prihlasovacia obrazovka. Chýba tam logo zakladovej dosky a ponuka dostať sa do biosu. Vedel by mi prosím niekto poradiť čo s tým?

Řešení:

- Ve Windows klikni na nabidku start.
- Na polozce (power menu) kde mas vypnou PC a podobne , najed mysis na "restart" a drz klavesu SHIFT + "klik mysi".
[ka02R0000001FFdQAM_fr_1.jpeg]
- PC se se restartuje a naskoci ti moznost pustit PC a vlizt primo do BIOS (polozka FIRMARE UEFI Settings).

Musi to jit, musis kliknout na :
[95026-uefi-bios-png]
Nezapomen, ze nez kliknes ve Windows na "RESTART", musis drzet klavesu "SHIFT".
Jestli to nejde, tak delas neco blbe, "recovery mod" je soucasti OS, musi to jit.

Po spusteni recovery mode se :
1) Prvni se ti ukaze okno kde zvolis "Troubleshot"

[advanced-startup-troubleshoot_.jpg]

2) Pak vyskoci druhe okno kde zvolis "Advanced options"

[advanced-options-windows10.jpg]

3) A ve tretim zmineni "UEFI Firmware Settings"

[windows-10-uefi-firmware-settings.jpg]

Jina bezne u Alienware se do BIOSU po spusteni dostanes pres [F2], ale tak vidim jsi jiz zkousel.

teraz som to skúšal znova, držal som pred stlačenil restart shift, obrazovka sčiernala, urobil sa reštart a dalej sa nedialo nič. Čakal som cca 2 minuty a potom som stlačil enter. Akonáhle som ho stlačil počitač sa vypol. Po znovuzapnuti znova len prihlasovacia obrazovka

Tak ten monitor musis zapojit do jineho video vystupu / portu. Necetl jsem prispevek cely pardon (cetl jsem ho odkonce :), toto nema nic spolecneho s klavesou nebo postupem jak se dostat do BIOS.
Jestli jsi na [HDMI] tak ho zapoj → [DispalyPort], nebo naopak.
Ten video vystup je indexovan, pravdepodobne aktualni pripojeni neni na Index_1, proto vidis jen cernou obrazovku pri startu, protoze ten signal je na jinem vystupu.
(popripade zkus monitor zapojit na video port na zakladni desce jestli mas CPU s IGP|APU, muze to fungovat)

Dobrá správa je že sa mi už podarilo do toho biosu dostať, a to tak, že som do zakl. dosky zapojil HDMI ktori vedie do telky. Moja otázka znie, je nejaky spôsob ako to nastaviť tak, aby som tie káble nemusel stále prepájať??