Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejdou mi stahovat soubory z internetu

Dobrý večer,

nejdou mi stahovat soubory z internetu (ze žádného mého prohlížeče - Google, Edge). Počítač mi je blokuje. Mám Windows 10 a jen Windows Defender. Žádný další antivir nemám. Ve vlastnostech internetu (možnostech internetu) mám povoleno stahovat soubory.

Nevíte co s tím? Prosím o podrobnější vysvětlení, jsem laický uživatel PC.

Díky.

defender stojí čím dál víc za pikaču, jak si s ním ms hraje čím dál víc na antivir.
přestože je to teoreticky stejná instalace windows, nechová se všude stejně. taky mi na jednom pc po první instalaci w10 blokoval stažení běžného exe.
neřešil jsem ho - vypnul jsem ho.
(antiviry v pc považuju za mentální odpad)

pro závisláky na antivirech: zkus prozkoumat, jestli má tvůj defender nějaké nastavení pro webové prohlížeče a jestli se dá omezit. protože ms zjevně nerozumí tomu co se z netu stahuje a blokuje co nemá.

prozradím tajemství, které základní a střední školství skrývá už 20 let:
1. printscreen celé obrazovky se dělá prnscr
2. printscreen jen aktivního okna se dělá alt+prnscr
obsah schránky se pak vyklopí třeba do malování, které má už 15 let jako výchozí formát ostrý čitelný obrázek .png

k meritu merita:
viděl bych to na zablokování zbytečného a nefunkčního defenderu, stejně nikomu nikdy s ničím nepomohl.

buď vygooglit, jak se blokuje antivir, pravděpodobně se to u různých servicepacků w10 liší.
nebo bez google nejlépe do nouzového režimu, v registrech: hklm - system - currentcontrolset - services - windefend (u starších verzí windows to byla myslím služba msmpeng), nastavit na start=4 a hlavně té službě zakázat práva pro uživatele system.
zavřít, restart.