Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zmizela myš, windows 11

Dobrý den,
Během normálního provozu se klukovi sekl a pak uložil do spánku PC s win11.
Po zapnutí PC se ale už nezobrazovala a ani nijak nereagovala myš.
Zkoušel jsem klasické postupy, které na mě vyskočily, když jsem zadal do googlu " zmizela myš ve windows" .... nepomohlo.
Zkoušel jsem i kontrolu a opravu sys souborů přes př.řádek, ale taky nepomohlo.

SFC /scannow

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Zkoušel jsem zařízení odebrat, přidat, aktualizovat ovladače, ale nic nepomohlo.
Na mém PC tato jeho myš funguje normálně. Moje funkční myš na jeho PC taky nefunguje.
PC jsem projel přes Malwarebytes a nic.
Co mě ale dělá starost, je divná ikona myši ve správci zařízení. Nejaké ozubené kolo.
Viz foto.

skôr by si mal pozrieť upgrade ovládačov k čipsetu zákl.dosky,to skôr vyzerá,že aktualizácia systému znefunkčnila funkcie čipsetu a koreňového ovládača usb,pri verzii win10 21H2 a novšej by už mal zostať len usb 3.1 extensible host controller 1.10 microsoft,nie starý 3.0 verzie 1.0,ten by sa mal presunúť do radičov univerzálnej sériovej zbernice ako usb root hub(usb3.0),myš by mala aktivovať simple HID controller ako HID-comliant mouse.....

msdt.exe -id DeviceDiagnostic
--
Ideálne bude "prešrotovať" systém. Stiahni si ISO W10 na plochu, klik na ISO, po rozbalení klik na Setup.exe - ponechať osobné nastavenia a SW.

Po troch reštartoch PC máš opravený OS. Robota cca na 45 minút.

Použi Iobit, DriverBooster - Portable verziu, snáď niečo vyštrachá ak nemáš odpálený radič USB portov na mašine.
https://karanpc.com/iobit-driver-booster/

Co mě s**e ve windows jakékoliv verze je právě chování myši. K linuxu, raspberry dokonce settopboxu (ta byla skoro zbytečná, ale uměl ji, za to neuměl T2) myš připojim a okamžitě se (bez pozorovatelné prodlevy) hýbe. K windowsu připojim a čekám. Čekám. Když už to chci vzdát, žečně se ukazovat že se detekoval nový hw a instaluje se sw (vůbec nemluvím o w9x jak se instaluje myš bez myši). No a někdy se prostě neobjeví (dřív než mi dojde trpělivost), tak ji vyndám a dám do jiného USB. Přijde mi, že čím víc rozbočovačů je v cestě, tím je situace horší. Ale přitom linux ani na PC ani na raspberry takové problémy nemá, takže to nebude žádny principiální problém (jako že by bylo dané hardwarem a jeho odezvami, že to trvá dlouho). Mě osobně přišlo nejlepěí připojovat myš do usb2.0 přímo na skříni, ale ne vždy je volné.
Podobné je to i s klávesnicí.