Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak funguje Wi-Fi Extender

Ahoj, neví někdo, jak funguje Wi-Fi Extender? Mám Wi-Fi router, ve kterém mám filtr na MAC adresy, koupil jsem Wi-Fi Extender a připojil ho na ten router, no a co se nestalo, vezmu mobil a normálně se připojím do sítě. Jak je to možné? V routeru jsem žádnou MAC adresu Extenderu nepovolil. Díky za objasnění.

Ano, vyžeňte si lidi arogancí všech šéfů. to je nejlepší. Však pozoruji, že počet nových dotazů se silně zmenšuje, zato arogance moci se zvyšuje (od několika sebevědomých pánů). Čím dál otravnější vylejzací a vyskakovací reklama bude za chvili naprd, když nikdo nový nebude.

To akoze fakt Richarde?
Chalan tu ma vo vlakne 7 prispevkov a doteraz nebol schopny sa vymacknut ako to pripojil, ani ake zariadenia pouziva a na otazku ake su to napise biele a cierne.
Myslim, ze o takychto uzivatelov tu zaujem nikto nema a kto je tu arogantny necham na na posudenie inych.

Občas prostě lidé nevědí, co mají napsat více, nerozumí tomu, tak jdou sem. A první, co se dozví, je hejt, dělají se z nich blbci... Už se nevrátí.

Odpovědět lze přeci i slušně a nedělat z lidí blázny. A to nemířím na tebe, tebe beru jako velký přínos poradně a vždy poradíš (tady je to tedy na hraně :-)). Ale jsou tu jiní specialisté...

Ale abych byl fér - je to úplně stejné i na živě, takže je to asi dnes normální u lidí z IT. Frustrace.

Ja som povodne chapal otazku tak, ze ako to, ze sa mu pripoji mobil, ked nepovolil extender, ale to je normalne, pretoze extender moze prepustat aj mac adresu mobilu pri pripojeni (niektore menia klientom posledny oktet)
Az potom som pochopil, ze sa pytal ako to, ze vobec extender je pripojeny naco som chcel vediet ake zariadenia pouziva a potom to uz slo dole vodou;o).

Jestli o takové tazatele nemáš zájem, napiš rovnou "Omlouváme se, ale na váš dotaz nemůžeme (nechceme) odpovědět." a zamkni to. Furt lepší, než ho urážet a odradit další. Kolikrát vidím, že ti lidé se už přímo bojí zeptat.

Post nebyl přímo na tebe, ti co jim stouplo sebevědomí nad hlavu se snad poznají. Tebe si vždy vážím.

Zajímavá debata :-D Ale k věci, Wi-Fi extender jen rozšiřuje původní signál. Takže pokud se připojíš přes svůj router /AP/, tak se připojíš i přes opakovač. Když změníš v routeru heslo k Wi-Fi, tak i při připojení se přes repeater to bude chtít nové heslo, které zadáš v routeru.

No jo, ale ten extender má taký nějakou MAC adresu, ne? Takže by se neměl na router vůbec připojit, když je tam filtr MAC. Anebo to chápu špatně?

A mám dojem, že přesně takhle to chápe anebo chápal i tazatel a proto se na to ptal. Přesný typ routeru i extenderu je proto irelevantní, tady šlo o dotaz, jestli je to obecná vlastnost, že se extender připojí i přes MAC filtr, anebo nějaký bug konkrétního zařízení, a pak by mělo smysl se pídit o daném konkrétním zařízení.

wifi extender nie je bežný klient. V hlavičke asociačného framu má nastavené iné bity ako bežný klient, tudíž existujú dve možnosti:
- je to normálny stav, alebo
- firmware obsahuje chybu kedy nekontroluje všetky možnosti.