Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SIM karta jen na přijímání hovorů

Zdravim,

má někdo zkušenosti s používáním simkarty pouze na přijímání hovorů?

Resp. koupím-li si třeba takovou tu předplacenou simkartu za stovku nebo za dvě někde v Alze nebo v trafice, lze jí používat zcela pasivně, abych neplatil vůbec nic?
Nebo u každé simkarty musím mít nějakou měsíční útratu?

Bez dobití funguje po vyčerpání kreditu, nebo uplynutí doby platnosti kreditu (bývá to rok až půl roku), jen na příjem ještě nějakou, dost dlouhou dobu, než ti ji vypnou. Takže stačí dobíjet až na vyzvání. U Kaktusu stačí dobíjet po padesátikoruně, což je asi ze všech nejméně.

lze jí používat zcela pasivně, abych neplatil vůbec nic

Mám simku od Vodafone, žádný kredit, žádný spec. tarif (platím plnou cenu volání a SMS),
nemusím nic dobíjet, platím pouze to, co provolám + SMS. Jmenuje se to myslím Tarif na míru.

Potvrzuji správnost informací. Nejedná se však o anonymní předplacenku. Je to tarif vázaný písemnou smlouvou na identitu.
https://www.vodafone.cz/pece/tarify-sluzby/nabidka-tarifu-karet/nulovy-tarif-nulove-balicky/
Pokud po dobu 13 měsíců tarif nijak nevyužijete (neprovedete hovor, nepošlete SMS nebo nevyužijete jiné placené služby), můžeme podle podmínek Tarifu na míru tarif a telefonní číslo zrušit.

Zatím se tak nestalo. VF se chová slušně.

Nebyla zmíněna účelovost.

U vyvoleného trojmonopolu O2, VF, TM by měla být nejnižšíí částka a nejnižší frekvence nutného dobití Kč pro udržení aktivní karty u TM, a to 200 Kč/rok. Pokud si to dobře pamatuju, tak O2 to tak také mívalo, ale rozhodli se změnou podmínek okrádat o dvojnásobnou částku vynucením si dobití 1x 200 Kč za 6 měs. U VF si to teď nevybavuji. Informace bez záruky.

Ať to bude u jakéhokoli operátora, prostá odpověď se nachází vždy v obchodních podmínkách. Takže nutné je číst. To co platí dnes, tak nemusí být platné třeba od 1. 5.

Bez alzy ani toaletní papír...

Klidně dát šanci virtuálům. Jen pochybuji, že by si mohl virtuál dovolit to, co provozovatel sítě sám podmínkami neumožňuje. Ale třeba se mýlím. Důležité je číst jejich podmínky. Ty se časem mění, takže příležitostně znovu prověřovat.

Ještě by mohlo pomoci zeptat se na "secializovanějším fóru". Třeba na mobilmania.