Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem TV - cmuhy, flaky na obrazovke

Po case som cumol na TV, a pozeram ze mam na obrazovke nejake flaky, vid priloha. Niesu to presne ohranicene, nevyzera to ani ako zatecene (iniciativne cistenie okenou), v podstate pol obluk, v pravej casti menej . . . na bielom pozadi nevidiet, na ciernej tiez nie, viditelne je to napriklad najme na sedom pozadi, a je to flak do hneda. Napriklad ak je postava, hlava na svetlom pozadi, tak pozadie OK, ale cez tvat na hnedy pas ( tak ako je ten flak) - takze nieje to viditelne vzdy a vsade. Je to jak na vysielani, tak na statickom obraze - napr foto z usb . . . Tv som teda este nerozoberal, cim to moze byt? Nieje to ani od tepla, skontolovane rano po vypnuti . . . . Da sa to odstranit inak ako kladivom? :-(
(alebo radsej do kutilov? )

Přesné typové značení je jaké?

Možná pomůže... https://www.thehomehacksdiy.com/what-causes-dark-black-spots-on-tv-screen/
Může se jednat o poškození matrice displeje.
Tmavé skrvrny mohlo způsobit proniknutí vlhkosti, třeba při čištění obrazovky.
Taky by to mohl způsobit blízký zdroj tepla, nebo mechanické poškození (tlak). Pokud jsou děti v domácnosti, tak...

Takže zavzpomínat co se s TV dělo... pak se ptát servisních techniků.

Nepozerám často na tv, takže ani netusim časovú súvislosť. Zaujímavá je, že to ako keby kopíruje farebný podklad, na cb filmoch si to človek ani nevšimne, na normálnom skoro tiež nie, iba keď je veľka tmavšia plocha, na tvári je to do hnedá, ked dám menu tv na modry podklad tak tam to vidieť ako tmavšiu sedu. Raz som mal rozobratý panel od monitora, cele to na niekoľko vrstiev, vlastny panel, za tým plast asi 7mm, priehľadná fólia, polopriehladna, nejaká odrazova..... To bol malý 17", pokszeny. Tento veľký si netrúfam rozobrať..... Zvrchu obrazovky to asi nebude.... No, je to Samsung ue40j6272