Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade RAM na 32 GB

Oplatí sa upgrade na 32gb RAM keď mám RTX2060 a Inter i5? Podporuje to vôbec? Ak hej ako to zistím?

Změna kategorie, původně: PC sestavy (host)
Změna předmětu, původně: Upgrade RAM (host)

Někdy jsem měl dojem že to taky určuje licence windows - limit windows 7 home bylo tuším 16 giga, ale jak to maji desítky netušim, ale 16 by bylo na dnešní dobu dost málo (sedmičky přecejenom pochází z doby, kdy nejlepší počítače měly 8 a víc měly už jen nabušené stroje, do kterých se určitě nepořizovalo home). Samozřejmě pokud to nepodporuje deska, tak nepomůže ani svěcená voda (ale spíš jsem se setkal právě s tím omezením systému windows; linux na stejném stroji dokázal využít vše).
Jestli se to vyplatí je otázka, kolik paměti je potřeba. Já třeba předloni upgradoval na hlavním pracovním počítači ze 32 na 64. Hlavně protože mi těch 32 nestačilo (bylo to o fous, to vytížení (po nějakých optimalizacích) přektočilo 32 jen lehce, ale dost mě to omezovalo). Tehdy jsem byl rád, že mám linux a nemusím řešit, jestli to windows ještě zkousne.

Limit u Visty homebasic 8giga, home premium 16giga. Podobně Windows 7. V dobře uvedení Visty v 2007 měl víc jak 8giga málokdo. Verze Pro a další jen teoretické omezení.

Desítky jsou v nižších verzích omezeny jen teoreticky na 128gb.
https://docs.microsoft.com/en-us/windows/win32/memory/memory-limits-for-windows-releases#physical-memory-limits-windows-vista

https://docs.microsoft.com/en-us/windows/win32/memory/memory-limits-for-windows-releases#physical-memory-limits-windows-10

zmiňuješ pouze grafiku, z označení procesoru jde poznat jen století.
z toho tipuju že to chceš jenom na hry (předpokládám fhd rozlišení) - pak tě omezuje hlavně grafika. tam nárůst nad 16gb nic nepřinese.

samozřejmě jestli to bylo ve své době zhruba vyvážené s procesorem a bylo by vhodné ho taky upgradovat, bývá obvykle nutné měnit celou desku a typ ramek. velikost je skoro na posledním místě.