Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spotřeba Wifi u mobilu

Dobrý den,

používám mobil jako klienta v aplikaci RD Client (vzdálená plocha) pro ovládání PC z jiného místa v domě. Pro spojení používám Wifi, nikoliv mobilní internet. Když je telefon odpojen od internetu i od wifiny a používá se pouze na hovory a SMS, vydrží baterie i týden. Pokud je ale aktivní Wifi a RD Client v permanenci, je baterie za několik hodin vyždímaná. Ohlásí "Zbývá 20%" a potom do dvou minut umře. Je to normální, že má Wifi takovou spotřebu?

Díky

Za to podle mne nemuze RDP, ale vsechny ostatní aplikace, kterým jsi nechal povolený přístup k síti na pozadí.
Pokud jsi přes data, tak jsou aplikace omezene, ale jakmile zapneš WiFi, najednou začnou všechny aplikace komunikovat.
Další věc je, jak náročný na baterii je RD Client. Vždyť se můžeš podívat na statistiky využití dat i statistiky využití baterie, abys zjistil, která apka ti žere baterku.