Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna procesoru

Mám problém z PC. Je to už starší pán a vyměnil jsem v něm procesor. Je to AMD 1,4 GHz, původně tam byl AMD 700 MHz základní deska je GA-7ZM VIA KT133 Chipset na socket A paměti SDRAM 133MHz, po výměně při startu se ohlásí grafika, pak to napíše: Check system Health OK dále AMD (Unknown) 1172 MHz a zmrzne to na Checking NVRAM a dál nebootuje.

Ten procesor cos někde sehnal může být vadný (naštíplý roh, očuzený protože ho někdo pustil bez chladiče i jinak poškozený) Zkus tam dát znovu tu 700mhz.
Něpřepl jsi desku na rychlost FSB 133mhz který nový cpu požaduje. To ale zřejmě nezpůsobuje tohle zaseknutí. Pokud to přepneš a bude to dál hlásit unknown cpu tak to možná spraví nový bios.