Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internet přes Switch

Dobrý den,

zakoupil jsem si druhý počítač a proto jsem chtěl zapojit internet i do druhého PC. Zapojil jsem vše přes přemostěné připojení, ale nevýhoda byla nutnost zapnutého prvního PC. Proto jsem si koupil Switch, ale internet na druhém PC se nedaří nakonfigurovat. Postupoval jsem takto, mohli byjste mi poradit v čem dělám chybu?

- poskytovatel váže připojení na MAC adresu síťové karty proto:
- jsem nastavil Fyzickou adresu na obou síťových kartách stejně
- vyplnil jsem stejnou IP adresu, s vyjímkou posledního trojčíslí (145.121.15.xxx)
- počítače na sebe vzájemně vidí, ale internet funguje stále pouze na tom prvním
- kloax je určitě správný

Děkuji předem za jakoukoliv radu!!

Tomáš Hrabal

Poskytovatel internetu ti dal k dispozici jedno pripojení.
Switch není nic jiného než rozbočovač, ale protože můžeš připojit jen jeden počítač, ten druhý ti jen přes switch nepůjde.
Router je zařízení, které se stará o připojení více poítačů v síti na jedno venkovní připojení. Obvykle v sobě router switch již obsahuje (má více konektorů na LAN). Pokud ne, použiješ za routerem svůj switch