Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Takmer nová myš B100 blbne

Ahojte,

Pred pár mesiacmi som kúpil myš B100, ktorá mi ale začala blbnúť... napríklad vynecháva stisk ľavého tlačítka, niekedy po kliknutí ľavým otvorí kontextové menu ako keby som klikol pravým, či trebárs pri scrollovaní sa obraz scrollne o riadok späť keď kolečko pustím. Neviete mi poradiť nejakú rozumnú jednoduchú lacnú symetrickú myš, čo by vydržala aspoň tú záruku a niečo?

ďakujem za rady

Řešení:

řešíš myš za 150kč, u předražených obchodníků za 200,-
tak ať víš jaké jsou relace:
řemeslník/osvč, který si za svou práci neřekne o více než 300kč na hodinu, prodělává, nebo to musí nahnat jinými náklady z plateb někoho jiného (samozřejmě ne že ze svých, není ježíš)
firemní zaměstnanec už dávno nemá režie 600kč/h, kde jsou ty časy.
takže za kolik minut by měl být vyřešen tvůj dotaz, aby to dávalo ekonomický smysl?

je to sice logitech = bod +, ale totální dno za 150 -> vyhoď to.

ano, jsou nadšenci, kteří mají na netu specializovaná fóra zabývající se výměnami levého tlačítka myši a jejich typy. pokud ti pájka s řízením teploty nic neříká, odpověď viz výš.

řešíš myš za 150kč, u předražených obchodníků za 200,-
tak ať víš jaké jsou relace:
řemeslník/osvč, který si za svou práci neřekne o více než 300kč na hodinu, prodělává, nebo to musí nahnat jinými náklady z plateb někoho jiného (samozřejmě ne že ze svých, není ježíš)
firemní zaměstnanec už dávno nemá režie 600kč/h, kde jsou ty časy.
takže za kolik minut by měl být vyřešen tvůj dotaz, aby to dávalo ekonomický smysl?

je to sice logitech = bod +, ale totální dno za 150 -> vyhoď to.

ano, jsou nadšenci, kteří mají na netu specializovaná fóra zabývající se výměnami levého tlačítka myši a jejich typy. pokud ti pájka s řízením teploty nic neříká, odpověď viz výš.

mám myšouna řady b170, čili cenový základ.
funguje excelentně jako žádná jiná noname bezdrátová myš - okamžité odezvy.
od té doby nemám žádný důvod kupovat bezdrátový krám jiné značky, který stojí cca stejně a funguje hůř.

ale tazatel řešil, že u jeho kusu/série je pravděpodobně použitý mikrospínač s katovaným costem, čili šmejdské kvality.
technický ředitel dostal vyšší prémie a novější zákazník než ty dostal drek.
tvůj komentář je mu na dvě věci, ty mu nový mikrospínač pájet nebudeš. ani já ne. vyhodit.

Presne tak,

bezny uzivatel PC, ktery na tom prohlizi internet nepotrebuje mys za tisice korun.

Nasim treba pred par mesici odesla A4tech X750 Oscar, kterou jsem kdysi davno dostal k notasu. Tehlech mysi jsem mel nekolik, odchazelo to bezne po dvou letech a hle tato jedna vydrzela 10 let. Poridili levnou Logitech Mouse M100 a kdyz vydrzi ty dva roky, tak za tu cenu se to vyplatilo, kdyz vydrzi deset let, tak se zlobit nikdo nebude. ;-)

Jestliže jsi jí zakoupil před "pár měsici", tak reklamovat. Ostatní psaní kolem jen zbyteční plácání. Záruka je ještě stále 2 roky (ale chystá se, že zákazník bude muset prokázat vadu již při prodeji, pozdější vady budou mimo).

Môj názor - nemusíš s ním súhlasiť - takúto myš za cca 7€ by som nekúpil. A ak áno - reklamácia by to nevyriešila - poslali by ti nový rovnaký šmejd.
K prvému problému - vynechávanie - spôsobuje to nekvalitný mikrospínač, alebo "vymačkaný" plast v tlačítku. V prípade vyvolania kontextu - buď chyba aplikácie (málo pravdepodobné), alebo chyba kontroléra v tej myši.
K druhému problému - preskakovanie scrollovania - je to veľmi často spôsobované špinou a prachom v snímači v koliesku - stačí, aby sa tam nazbieralo len malé množstvo prachu a už snímač často posun o jeden "zub" identifikuje ako dva, prípadne pri rýchlejšom otočení posunie o požadovaný počet, ale práve trochu prachu (stačí aj malý chupáčik) sa vráti a snímač zaregistruje pohyb späť.
Problém 1) i 2) sa dá opraviť, ale pri tak lacnej myši je to kontraproduktívne a myš rovno hodiť do elektroodpadu.
Pre iných - takto som "reparoval" u niekoľko takýchto lacných myší, až ma to prestalo baviť a jednoducho kúpim novú a kvalitnejšiu, než aby som sa s nepodarkom trápil.
Ako to v "bruchu" takej myši vyzerá:
https://www.techbox.sk/co-je-v-pocitacovej-mysi-viac-ako-by-ste-si-mysleli-ved-sa-pozrite/
a najmä pre scrollovanie toto:
[logitech_m705_14.jpg]