Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poraďte s výběrem zařízení ( pořádný displej )

Krásný dobrý den.

Budu moc ráda za diskuzi, resp. pomoc s výběrem.
Potřebuji si pořídit nový laptop. Mým posledním byl vypůjčený obří Dell ( s technickou stránkou zařízení jsem byla více méně spokojená ), před tím první model Yogy od Lenova. Ta na mě neměla pořádný výkon a hlavně mechanická stránka zařízení byla žalostná, panty po 2 letech odešly....jinak jsem z Yogy byla nadšená - hlavně z dotykového displeje a modu tabletu - moc ráda bychp pořídila něco obdobného ( ale ne nutně ).
Rozpočet = do 30 tis.

Co chci ( ano, jsem velký IT laik ) :
1) Obrazovka alespoň 14 palců.
2) RAM nejlépe nad 8 G
3) Mechanická odolnost-výdrž
4) Spolehlivost obecně ( chci, aby zařízení vydrželo uspokojovat mé potřeby déle než 3 roky )
5) Hodně píši a sleduji filmy - skvělá klávesnice s touchpadem a výborná obrazovka jsou nutností
6) Preferuji nižší hmotnost, ale to je k diskuzi, viz níže
7) Natáčím videa ( ale není to asi nutnost ), vedu videohovory
8) Jsem zvyklá na Windows, avšak nebráním se z podstaty něčemu jinému - jen je to velmi limitované tím, jak moc se v PC a ntb technicky nevyznám - ráda bych koupila něco, co mohu rychle a intuitivně používat.
9) Pěkný design by byl příjemný ( z tohoto hlediska se mi hrozně líbí ( obrazkovkou a klávesnicí ) https://www.electroworld.cz/acer-conceptd-3-ezel-cc315-72g-nx-c5nec-003-bily?gclid=Cj0KCQjw1N2TBhCOARIsAGVHQc4Gyn1Yb738BkZU81IG2l5eZu-eYeTAaVKhK0aGLdhvGT02enXcUXIaArToEALw_wcB )
10) Ráda bych se věnovala " umělečtější " činnosti typu sestřih videí, produkce ilustrací apod.

Mám dilema, zda zvolit 1 zařízení uspokojující zároveň i mé umělecké potřeby, tedy disponující stylusem anebo rozpočet využít k nákupu 2 zařízení, z nichž 1 bude tabletem, ale obávám se, že to již budeme cenově jinde..

Nemám dobré zkušenosti se značkami Acer a HP.

Recenze ( včetně videorec. ) jsem prozkoumala opravdu zevrubně a stejně zatím nevím. Níže je seznam zařízení, jenž mě nějakým způsobem zaujaly ( myslím, že některé se do 30tis. nevlezly,...)

1 ) LG Gram 14

2) Dell Inspiron 14

3) Lenovo Flex 5

4) Samsung Galaxy Book Flex

5) Lenovo Yoga 9i ( / 7i )

6) Microsoft Surface Laptop 4

7) Microsoft Surface Book 2

8) Microsoft Surface Pro 8

9) Surface Laptop Studio

10) Asus ZenBook 14

11) Asus ZenBook Flip Oled

12) Mac Book

12) Samsung Galaxy Book Pro 360, 15", 1TB

Opravdu moc děkuji případným rádcům :-)

Vidím příliš požadavků a neumím si představit shodu.

Odrazil bych se od prosté úvahy.
Viz 5) Hodně píši
Je striktní podmínkou psaní výhradně na integrované klávesnici, nebo je možné používat přikoupenou externí?
Opravdu to nemůže být desktop PC?

Mám tu čest s profi psavci a ti kteří jsou postižení v naprosté většině nesmyslným nutnkáním mobility, ačkoli to prakticky nepotřebují, tak mi tvrdí, že pro profi psavce jediné přijatelné klávesnice jsou na Lenovo ThinkPad.
Mají tvrdší chod a jim to dává jistotu.

Mě zase vyhovuje Dell Latitude, kde jsou klávesy s měkkčím chodem.

Prakticky vzato, stejně si většina z nich časem pořídí externí klávesnici.

Zkušenost mi říká, že bude dobré to v počátku odfiltrovat nejenom podle osahání si klávesnice, ale taky podle maximálního úhlu otevření displeje.
Určitě bych se vyhnul plastových slepencům, slisovancům atd. Mám dost striktní požadavky na rozebíratelnost zařízení atd. Výrobci tomu čím dál více cíleně brání. Viz plastové zámky, které se spolehlivě ulámou.

Snažil bych se vyhnout konvertibilnímu notebooku. Nevěřím v mechanickou odolnost a udržitelnost v čase.

Ak som správne pochopil tak máš striktné požiadavky. Každý chce to najlepšie a na tom nie je nič zlé. Je ale nereálne dosiahnuť najlepší výsledok v toľkých požiadavkách. S univerzálnosťou klesajú jednotlivé vlastnosti... Každý ma iné preferencie a len sama najlepšie vieš čo vlastne chceš a podľa toho si vyber. Ako radu číslo jedna radím ísť si osobne obhliadnuť aktuálnu ponuku do nejakého väčšieho elektra. Dostaneš takto mnoho informácii ktoré pomôžu s výberom. Ako druhé radím pouvažovať nad možnosťou zakúpenia viacerých zariadení kde by každé plnilo špecifický účel ku ktorému je vyhotovený a teda podá v tomto smere najlepšie výsledky. NTB je hlavne o prenositeľnosti a skladnosti. Keďže veľa píšeš tak je na to vhodnejší PC kde si kúpiš ideálnu klávesnicu s ktorou sa píše pohodlnejšie a rýchlejšie. Taktiež PC je spoľahlivejší. Ďalšia vec je výkon. PC dosiahne za jednotku ceny lepší výkon. Práca pri PC je ergonomicky vhodnejšia ako pri NTB. Ďalšia vec sú tie filmy a umelecká činnosť. Na to potrebuješ obrazovku ktorá rozmerom a kvalitou obrazu bude dostatočná. Nechcem aby to vyznelo ako že je PC dokonalý. Nie je dokonalý. NTB má spomínanú prednosť prenositeľnosti kde PC totálne zlyhá pretože prenášať hore dole PC je veru zlý vtip.