Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze se mi připojit k rdp jen k jednomu pc, kterému zrovna potřebuji

Zdravím, potřeboval bych se pomocí ovpn připojit do sítě, abych mohl používat RDP na pracovním PC... Jenomže se ni dáří připojit ke všem PC až na ten, na který potřebuju... Oba Pc, jak pracovní tak soukromej komunikují normálně se všema, jen prostě né mezi sebou a to přesně potřebuju... Tentokrát ještě z jiného se mi nedaří dostat taktéž na ten pracovní ani ping nefunguje, ale na každý jiny i když nefunguje ping, tak se připojit můžu :) Tady jsem nakreslil schéma pro lepší pochopení situace, děkuji. https://prnt.sc/DyC0_8os5-1l

Ano má, ale vše je povolené... Ted když se ze svého notebooku chci připojit přes ovpn do sitě kde je ten pracovní pc, tak to nejde a píše to tohle https://prnt.sc/38mckO0IeYOW a ano má povolené připojení pro všechny... Když se ale chci připojit přes RDP ale sedím přímo v práci u tohoto pc, tak to funguje... Tudíž by se dalo chápat že je něco s VPN, ale to stejně nedává smysl, protože k jinému počítači se přes VPN přihlásit dokážu.

Jenomže tady je navíc problém ten, že přes OVPN a RDP se zvládnu připojit na každy pc v té dané síti, jen né na ten na který to potřebuju... Zkusil jsem všelijaka nastavení... Vypnout firewall... nastavit službu remotedesktop jako public, ale nic nefunguje. A momentálě nechápu to, že v síti mám ip adresy jako 192.168.88.X s maskou 24 a OVPN mi přiřadí nějakou 10.20.x.x ? Jak to může funguvat když to není ip v tom rozsahu jako všechny pc ?

Připojuji se přes IP... Konkrétně 192.168.88.39... Ale například pracovní pc hned vedle má ip 88.35 a na něj to funguje i skrz ovpn... Tady u toho na který to potřebuju jde rdp jen když tam fakt fyzicky sedím v síti s pc. Jinak ano ovpn mi po připojení přiřadí novou IP. 10.20.X.X