Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Složky se mi neotevřou.

Mám takový problém. Když dvojklikem kliknu na jakoukoliv složku, tak se mi neotevřou a hlásí mi to: K souboru není přidružen program, který by mohl tuto akci provést. Nainstalujte potřebný program; pokud je již nainstalovaný, vytvořte přidružení pomocí ovládacího panelu Výchozí programy.
A když na složku kliknu pravým tlačítkem myši a vyjede mi kontextová nabídka, tak tam mám jako první zvýrazněné cmd. To jsem tam nikdy neměl. Bylo tam Otevřít.
Kde je problém?

máš kvůli nějakému viru/spyware vadnou asociaci v registrech, potřebuješ to odspywarovat. možná zabere adwcleaner.
nebo opravit ručně: kontrola všech položek v "pospuštění", třeba přes "ms autoruns", na cizí .bat/.cmd/.vbs skripty.
pro opravu v registrech to chce zkontrolovat dva výpisy:

reg query HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\shell\explore\command /ve
reg query HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\shell\open\command /ve

měly by vypadat nějak takto:

D:\> reg query HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\shell\explore\command /ve

HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\shell\explore\command
    <Bez názvu> REG_EXPAND_SZ   %SystemRoot%\Explorer.exe /e,/idlist,%I,%L

D:\> reg query HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\shell\open\command /ve

HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\shell\open\command
    <Bez názvu> REG_EXPAND_SZ   %SystemRoot%\Explorer.exe /idlist,%I,%L

tak bohužel, v různých obskurně chráněných verzích windows to dává jen výstup na "clsid" řetězec.
ale vadná asociace v tom výpisu může být vidět.