Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OSD menu monitora nefunguje

Zdravim
Monitor Fujitsu P24W-6 - po stlaceni niektoreho z tlacidiel, OSD menu len preblikne na 100ms s ponukou na vybratie jazyka a tym padom je nemoznost nastavovat atributy.
https://www.computerbase.de/forum/threads/fujitsu-monitor-osd-verschwindet-sofort.1925126/ som nasiel ten problem, maju ho viaceri ale mne nepomohlo odpojenie od zdroja.
Je mozna nejaka HW porucha napr. kondenzatorov alebo co s tym?
Vdaka

Změna kategorie, původně: Hardware (host)

skúšal si aj vypnúť ochranu pred nechcenou zmenou nastavených parametrov/ktorá zablokuje vstup do osd a mohla sa v minulosti automaticky aktivovať/ pomocou súčasného držania on/off a menu tlačidiel a z osd vybrať vypnúť/zapnúť ochranu...?.....je to už starý typ monitoru,prípadná nutná oprava ovládacích prvkov sa už dnes finančne nevyplatí....

ohladom locking menu:
ano skusal som zablokovat (podrzanie MENu a Power buttonu), a rovnakym sposobom aj odblokovat, ale nepomohlo ...
podla mna to nie je problem tlacitiek, ale softveru alebo pripada na ovladaci softver alebo nejake casom unavujuce sa suciastky ?