Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poblem s novou zostavou

Dobry den, tyzden dozadu som si nechal poskladat novu zostavu.
GPU Geforce 3080 12GB
CPU AMD Ryzen 5900 x
64GB RAM
HDD 2X Samsung SSD 980 PRO 2TB
HDD Sata 10GB
MB Gigabyte x570S UD
Pri hrani hier, slednovani filmov na intenete alebo beznej praci na pc sa stretavam s problemami. Bud naskoci modra obrazovka s chybovym hlasenim a PC sa restartuje, pri hrani hier sa hry po par minutach vypnu do windowsu bez nejakej hlasky a podobne. Pri surfovani na nete mi pravidelne vyhadzuje okno ze nastala nejaka chyba a mam sa pokusit o obnovenie stranky a podobne. Vela krat pomoze len restartovanie aby som sa vobec na internete niekam dostal. Mal som WIN 11, myslel som si ze to je nieco s nim tak som presiel naspat na WIN 10 ale robi mi to od prvych minut po instalacii. Natiahol som nove ovladace na vsetko co som nasiel ale robi to stale.
Vedeli by ste mi poradit v com moze byt problem ? Zacinam byt zufali, kupoval som nove PC aby som si uzil nove hry a pracu na PC a zatial su to len nervy a stres.
Za kazdu radu dakujem.

Mal som WIN 11

to si instalují jen lidi, kteří touží po problémech. měl jsem tu původně komentář o stejných mentálně omezených lidech, ale někoho by to mohlo dotknout.

u instalace každého systému chcu číst normální funkční postup:
- driver chipsetu podle desky (=mainboard)
- restart
- zbytek ovladačů k desce. až někde mezi nimi může být i herní pcie grafika, která z hlediska hierarchie ovladačů představuje jen podružný odpad, rozhodně ne první ovladač, jak to vnímají nemyslící děti.
takže při otázce na instalaci ovladačů nechci za prvé číst nic o grafické kartě, takovou odpověď napíše jen bfu a nedivím se, že mu pc správně nefunguje.

přestože ve svém postupu píšeš jen hovadiny ve špatném pořadí, zbytečně flashuješ bios, ale správné instalaci ovladačů se podle tvého popisu vyhýbáš, doufám jen že si děláš srandu a lžeš.
protože nevím, proč by někdo volil úmyslně špatný postup a pak si chodil stěžovat na poradnu.

pokud opravdu nevíš jak se instaluje pc, postup máš výše.
ani ten gigagyte to nemá setříděné podle pořadí, ale podle abecedy: https://www.gigabyte.com/Motherboard/X570S-UD-rev-10/support#support-dl-driver
to je u většiny uživatelů intelektuální výzva, kterou nedokážou překročit.
takže bohužel: musíš u instalace myslet. (to vyřazuje 90% domácích samoadminů, protože to omezuje jejich lidská práva být za typického vola z živě.cz)