Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Antivirus dava google chrome subor do karanteny

Zdravim, chcel som si nainstalovat Google Chrome, stiahol som ho priamo zo stranky Google a po spusteni instalacie antivirus Immunet mi subor dava do karanteny, ze bol detekovany W32.F342AF2B1E.amadey.in11.Talos

Co s tym? Je to nejaky chybne detekovany malware ci virus? Poradite?

Vopred dakujem

Je ten Google Chrome stiahnutý naozaj z oficiálnych stránok? Treba si adresu poriadne skontrolovať či naozaj sedí. https://www.google.com/intl/sk_sk/chrome/
Skús prebehnúť stiahnutú inštalačku cez https://www.virustotal.com/gui/home/upload či tam niečo nájde.

Ťažko hodnotiť detekciu AV hlavne ak sa jedná o pomerne menej známy AV navyše akýkoľvek AV tretej strany je na zváženie. Windows má vstavaný AV, prečo používaš iný? Aj samotný microsoft je na hrane tak prečo zase ďalšia firma ktorej dávaš tak zásadný prístup v rámci OS? Windows nie je open-source a rovnako ani ten tvoj AV. Je to o dôvere, dôveruješ tomu AV? Predpokladám že nemáš ani zistené kto ich vlastne vlastní, čo sú vlastne zač... Ber tiež do úvahy že síce sa microsoft tvári že ide mimo hru po nainštalovaní AV tretej strany ale nebudme šialenci. Microsoft robí všetko preto aby užívateľa odradil od používania podobného... Stáva sa že OS blokuje aktivitu AV tretej strany. Ten súbor ktorý našlo by mohol byť aj podložený skôr a až inštalácia Chrome ho aktivovala. Nie je vylúčená ani falošná detekcia. Skús to prehodnotiť. Žiadny AV nepotrebuješ. Väčšiu váhu má správanie čo používateľ robí a s čím vlastne pracuje. Používateľ má takmer 100% vinu v prípade prelomenia zabezpečenia. Ako bežná malá rybka v rybníku nie si pre hackera tak zaujímavý a hlavne ak mu neotvoríš dvere alebo mu hodíš kľuč rovno do rúk. Ľudia si zaplatia AV(totálny šialenci ho majú na čierno), potom ťahajú online kadejaký warez a keď im neide spustiť hra pretože AV detekoval hrozbu tak vypnú ten AV a dávajú výnimku pre crack. To je ekvivalent ruského vojaka ktorý dostane vestu ale keďže sa mu v tom horšie behá tak ju odhodí :D
PS: nech to nikto neberie ako zastávanie sa firmy microsoft. Sám od nich používam len to nevyhnutné. Na čo existuje kvalitatívna alternatíva ideálne open-source tak nie je dnes dôvod naďalej pomáhať monopolizovať tieto spoločnosti. Pre prehliadač máš dnes lepšie alternatívy ako chrome. Napríklad Brave je lepšia voľba. Od googlu taktiež už nie je nutnosť používať Gmail. Sú alternatívy ako protonmail/tutanota. Od MS napríklad plnohodnotná náhrada za MS office vo forme LibreOffice. Treba diverzifikovať a nie že 50% informácii dostane microsoft a druhú polovičku dostane alphabet/google.

ano bolo to z oficialnej stranky google. Dnes som to skusil znovu a nedetekoval nic. Zvlastne. Kazdopadne Imunet sa mi osvedcil, vela krat zachytil co ani microsoft antivir nezachytil. A tento notebook je pracovny, takze ziadny warez nenavstevujem. Keby mi to spravi znovu, tak asi necham len microsoft defender.

a po spusteni instalacie antivirus Immunet mi subor dava do karanteny, ze bol detekovany 32.F342AF2B1E.amadey.in11.Talos

Otázka je, co jsi z té stránky stáhl a který soubor to hlásí jako "škodlivý".
Normálně stáhneš jenom instalátor - ten není nijak škodlivý - viz. výsledek z VirusTotal.
Ten Immunet je cca dva roky starý, ale na VirusTotalu ho asi neznají (není v seznamu).

A ten 32.F342AF2B1E.amadey.in11.Talos se vyskytuje jenom jednou: tady na Poradně v tvém příspěvku.

win32/Amadey trojan je trojan,ktorého dobre poznajú mnohé antimalware programy a aj antivírusy ako trend micro,clamAV a spol,často doprevádza rôzne ransomware a po napadnutí počítača ich sťahuje na pozadí do nakazaného pc...