Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký notebook vybrat?

Ahoj,
chtěl bych pořídit nějaký notebook na občasné hraní (né žádné náročné tituly), práce z domu, emaily, office, klasika...
Na netu jsem našel tyto dva:
https://www.czc.cz/lenovo-legion-5-15imh05h-cerna_11/335922/produkt
https://www.czc.cz/lenovo-ideapad-gaming-3-15ach6-cerna_5/335689/produkt
Který byste brali raději, případně jestli má někdo nějaký lepší do této ceny?

Díky

Před pár dny tu nějaký nešťastník řešil rozebrání herního plastového slisoidu. Tohle bude taky slepenec. Snad k tomu ve výrobě dávají nějaká páčidla a sekáčky pro doma pracující a občasně hrající si.

Vzít rozum do hrsti a koupit si slušný desktop. Je dobré se psychicky oprostit a nenechat si vymývat mozkovnu, protože pak je silné nutkání pro ve skutečnosti nepotřebnou mobilitu s notebookem. Radím takto, protože požadavek na mobilitu nebyl v zadání dotazu.

Mobilita je pro mě práva docela zásadní, stolní PC nevyuziju, jinak bych neváhal. Raději bych potřeboval řádu který vzít... Ještě bych měl možnost koupit ten IdeaPad třeba o 3000 levnější akorat s 8gb RAM. Kdybych dokoupil dalších 8gb na CZC mají od 800kc, šlo by to?

existuje přesný typ toho ideapadu a existuje google nebo stránky výrobce. tam se dá dohledat, jestli má volný slot pro ram.
taky existují recenze s popisem, nebo youtube: disassembly tvůj ideapad, tam lze snadno zříti, co je uvnitř.

a u šmejdů z eshopu existuje možnost vrátit v 14denní lhůtě, co jiného s nimi.

snad nejde o bazar, typ původně dodávaný se 4gb ram dovybavený o dalších +4gb. pro rozšíření musíš celou paměď vyhodit, ale zase se můžeš prodávajícího doptat.

BACHA na to, velikýho bacha.
tupá velká písmena používám ~1x ročně, jen při důrazném varování, tak koukej:

shopy, které nabízí ten krám výrazně levněji, ho nemají ve stejné konfiguraci jako ten czc: 16gb ram, rtx3050 sice slabší než rtx2060 ale budiž, a s nainstalovaným systémem.
ale ten výrazně levnější ntb má totiž tvých 8gb ram, starou grafiku rtx1650 a to je odpad jen pro velmi staré hry, a je bez os.
laikům důrazně, ale naprosto důrazně doporučuju zaplatit pc se systémem, za 20 let se nenaučili instalovat windows a pak sem chodí brečet kvůli pádům ovladačů.

jestli ten tvůj známý není právě tento případ a z nevědomosti nebo dokonce úmyslně ti nabízí ten ošizený model.
https://www.zbozi.cz/vyrobek/lenovo-ideapad-gaming-3-15ach6-82k200r6ck/

a ano, paměťový slot v tom ošizeném ntb je volný, na 16gb to půjde doplnit. jen není moc důvod, grafika v něm je shit.

edit - když už jsem se tak rozepsal, ještě ať ten výběr není tak jednoduchý:
jestli jsi těžký závislák, velký pařan a v hraní stupidních her vidíš smysl života, jasně že jsou výkonnější grafiky "xx60". jenže mají taky větší příkon a ten bývá problém uchladit v 15" nízkém ntb. budeš rád, když se ten krám dožije konce záruky. takové grafiky je lepší mít v 17" těle.
a pak záleží jak moc to potřebuješ, protože cena samozřejmě vesele roste a ještě se s tím krámem musíš tahat.