Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Využívaní procesoru neznámou službou

Zdravím. Mám poslední týden problém s pc. Když jsem ho zapl a šel pryč, tak se prostě rozběhnou větráky a podobně a když přijdu zpět a pohnu mýší, tak se to spraví. Prostě začne za chvíli dělat bordel v nečinnosti. Tak se na to zkouším dívat a pořád mi využíva procesor nějaká služba Auto file system conversion utility (i teď během psaní tohodle příspěvku zase zneužil procesor). Napadá někoho co s tím ? Nemůžu nic najít, ukončit to nejde a systém tu mam asi necelý rok a vážně se mi nechce reinstalovat. Děkuji za jakékoliv rady.

primitivni spyware jako tento vypise ms process explorer (vytizeni cpu) nebo ms autoruns (umisteni na disku, zakaz spousteni).

protoze ten avast/avg se chova podobne jako tento vir = taky je lepsi se ho zbavit.

a priste se divat odkud stahuju, na co klikam, co potvrzuju, uplne vynechat cracky, nezname jednoklikaci nastroje co opravi vsechno, ovladace z neoriginalnich stranek s priponou .exe
...aha, uzivatele maji uz 20 let poslusne vypnute zobrazeni pripon, prestoze toto tupe nastaveni muze za nejvetsi rozsireni viru - je to marny, je to marny, je to...

nemusíš hledat nástroj, který předstírá že hledá vir. viry bývají dobře schované, ale autoři skoro vymřeli, protože je to těžké.
násobně častěji narazíš na spyware / adware, které spoléhají na to, že je antiviry špatně odhalují. třeba v doplňcích prohlížečů se vůbec nevyznají a ty mohou sloužit jako downloader.

jde buď sáhnout po antispywarech, co ti výše doporučovali, anebo stačí se podívat sám, co se v systému spouští.
- pro kontrolu spouštěcích míst ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).
- pro kontrolu procesů v paměti process explorer.
- zobrazení aplikací komunikujících s netem ms tcpview, tím se malware často prozradí.