Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podivné chovani Wifi routeru

Ahoj chci se zeptat...protoze mi nejde do hlavy co s tim muze byt
Jedna se o wifi router Asus RT-AX86U.

Router je umisten v panelaku kde je spousta wifin atd(vsak to znate)
Je v obyvaku ktery je na kraji bytu...typicka 3+1.
S Wifi neni problem v kuchyni/WC/koupelne kde mam cca plny signal.

Problem nastava v pokojich vzadu.
Jenze wifi na vsech zarizenich(telefony a NTB) ukazuje ze ma plno signalu...bezi stabilne a rychle ale z nejakyho mne neznameho duvodu se proste odpojuje a pri opetovnem pripojeni kolikrat hlasi ze je spatne heslo. Deje se to na vsech zarizenich.

Zkousel jsem reset/restart a FW routeru je nejnovejsi co se stahl.

Chapu kdyby byl spatny/slaby signal ze vypadne a bude hledat ale ty zarizeni tu wifi kolikrat i vidi s plnym signalem ale nepripoji se k ni.

Zahada je ze se to deje opravdu jen vzadu v pokojich...jakmile jdu do chodby/wc/koupelny/kuchyne wifi nevypadava a je stabilni...

Je viac menej isté, že to má zarušený signál. Že to ukazuje silný signál je vcelku informácia nanič, pretože to neukazuje mieru rušenia. Signál môže byť silný, ale keď rušenie spôsobuje poškodenie prenášaných dát, tak si veľmi nepomôžeš. Je potrebné zabrániť rušeniu. To sa ale ľahko povie, že? Keďže nemáš čím zisťovať rušenie.